Veebirakendus annab infot sadamaid läbivate reisijate kohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reisijate statistikat näitav kaart.
Reisijate statistikat näitav kaart. Autor/allikas: Tallinna Sadam

Tallinna Sadam avalikustas laupäeval veebirakenduse, mille kaudu saavad huvilised infot ettevõtte sadamaid läbivate reisijate kohta.

Reaalajas muutuv maailmakaart näitab ära, mis riikide kodakondsed on äsja sadamat läbinud ja millises suurusjärgus neid on. Lisaks saab võtta välja statistika reisijate soo, kodakondsuse, vanuse ja suuremate laevaliinide lõikes.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul tekkis reisijate andmete avaliku veebilehe koostamise idee eelmisel aastal Tehnopoli Startup Inkubaatori abiga korraldatud hackathoni-stiilis innovatsioonipäeval.

"Mõistsime, et kogutakse palju põnevaid andmeid meie sadamaid läbivate enam kui kümne miljoni reisija kohta aastas, kuid me ei kasuta neid lisaväärtuse andmiseks. Reisijate andmete teadmine on sadamale vajalik eelkõige ohuolukordades, kuid paljud Eesti ametkonnad ja organisatsioonid saaksid neid statistilisi andmeid kasutada oma töö efektiivsemaks muutmisel. Innovatsioonipäeval saime idee koondada isikustamata andmed kokku ühele lehele, et seda infot jagada laevafirmade, statistikaameti, maanteeameti ja erinevate turismivaldkonna ettevõtete ja organisatsioonidega," selgitas Arro.

Avaliku veebirakenduse kaudu saavad seda statistikat jälgida kõik soovijad.

Tallinna Sadama reisijate andmete lehel kuvatakse reaalajas Tallinna Sadama sadamaid läbivate reisijate info kodakondsuse põhjal. Reisijate statistilise info vanuse, soo, kodakondsuse ja liinide lõikes saab välja võtta tagasiulatuvalt peale seda kui ettevõte on antud perioodi reisijate arvu avalikustanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: