Kuperjanovlased tähistavad sajandat aastapäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1545483300000 | amCalendar}}

Pühapäeval täitub sada aastat päevast, mil Julius Kuperjanov lõi partisanide salga, kes asus võitlusesse Eesti vabaduse eest. Kui Vabadusõja ajal oli Kuperjanovi pataljon üks vapramaid väeosasid, siis tänapäeval on Kuperjanovi jalaväepataljon üks tugevamaid sõdurite väljaõppe kohti ja Võrus tähistatigi laupäeval pataljoni saja-aastaseks saamist.

Sajandivanune pataljon alustas oma pidustusi rongkäiguga läbi linna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võru linna elanik Tiia vastas küsimusele, kas Kuperjanovi jalaväepataljoni Võrus paiknemine paneb teda end turvalisemalt tundma, jaatavalt.

"Jah, tunnen, kuna ta asub minu kodu lähedal. Tunnen väga turvaliselt ennast," kinnitas ta.

Pidustused jätkusid avatud uste päevaga Taara linnakus, kus kõik huvilised said end pataljoni eluoluga kurssi viia. Kohal olid ka need, kes tulid vaatama, kuidas on pataljon pärast nende teenistusaja lõppu edasi arenenud.

"Kasarmus oli kohvimasin, mida meie ajal ei olnud. Me pidime ootama vähemalt kuu aega, enne kui saime sõdurikodusse, nii et vähe paremaks on läinud asi ja voodid on pehmemad," rääkisid endised kuperjanovlased Tõnis ja Martin.

Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem, kolonelleitnant Toomas Tõniste ütles, et pataljoni tervis on hea ning igapäevaselt käib töö selle nimel, kuidas muutuda veel paremaks. Ta möönis, et mõnikord tuleb noortele ajateenijatele isegi saapapaelte sidumist õpetada, aga sellised käelised oskused saavad nad kiiresti selgeks.

"Sest Kuperjanovis on olukord lihtne. Kui sa tahad, siis sa saad asjad selgeks ja me õpetame. Ja kui sa ei taha, siis me sunnime," lausus Tõniste. 

Toimetaja: Merili Nael, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: