Kalevi pataljon kogus koomikute abil raha vigastatud sõjaväelastele ({{commentsTotal}})

Foto: Kaitsevägi/ERR

Kalevi pataljoni ajateenijad otsustasid väeosa 100. aastapäeva puhul kutsuda esinema koomikutepundi Estonian Comedy Club ning annetada piletitulu vigastatud sõjameestele. 700 eurot läheb nüüd vigastatud võitlejate rahvusvaheliste spordivõistluste toetuseks.

Kalevi pataljoni nooremseersant Erki Ott oli pataljoni naljaõhtu eestvedaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna ma ise enne ajateenistust tegelesin mõnda aega komöödiaga, siis tekkisid sealt paljud tuttavad. Võtsin nendega ühendust ning siis ma nemad ka kutsusin," selgitas Ott.

Etenduse tulu otsustasid ajateenijad annetada Vigastatud Võitlejate Ühingule. Etenduse pilet maksis kolm eurot, mis oli pigem sümboolne hind, arvestades, et enamus publikust koosnes ajateenijatest.

"Meie määrasime hinnaks kolm pluss eurot ehk inimesed pidid maksma kolm eurot, aga said ka rohkem. See kõik läheb Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule. Tore oli see, et enamik maksis suurema summa, et toetada inimesi," ütles Ott.

"Kui muidu me nalja räägime endale, siis vahepeal on hea midagi kasulikku teha, mitte ainult halvasti öelda kellelegi," rääkis koomik Sander Õigus.

Vigastatud võitlejate kasuks otsustati mõnevõrra kurva tagamõttega, ehkki etendusel visati nalja. Nii mõnigi ajateenija võib valida elukutselise sõduri leiva ning sattuda kunagi lahingmissioonile.

"Meil on siin endal pataljonis hästi palju poisse, kes tahavad tulevikus ehk seda rada minna. Nad võivad ise ka olla seal. Juhuslikult sattus see kokku peagi tulevate jõuludega ja ka pataljoni sünnipäevaga ja mõtlesime, et teeme sellise ilusa heateo," selgitas Ott.

715 eurot andis pataljon rivistusel üle ühingu eestvedajale staabiveebel Enn Adosonile.

Vigastatud võitlejad osalevad rahvusvahelistel spordivõistlustel, mille otstarbeks ongi kogutud raha plaanis kasutada. Adosoni sõnul kulub raha osalustasude ja võistlustele reisimise eest maksmiseks.

Tallinna reaalkoolis avati detsembris ka mälestustahvel vabatahtlikele, kes 100 aastat tagasi formeerisid Kalevlaste maleva - Kalevi pataljoni eelkäija.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: