Pärnu Katariina kirik tähistas 250. aastapäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu Katariina kirik tähistab sel aastal kirikuhoone 250. aastapäeva ning kirikul on tuhandeid lugusid jutustada, kuid üks neist sai teatavaks alles paari aasta eest - president Konstantin Pätsi ja Helma Peedi laulatustseremoonia toimus just selles kirikus.

Jumalateenistus kiriku 250. aastapäeva tähistamiseks algas varahommikul ja kohale oli tulnud palju inimesi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kirikurahvas rõhutab uhkusega fakti, et sõltumata riigis valitsenud oludest, on kogudus kõik need aastad pidevalt tegutsenud ja jumalateenistusi pidanud.

Kirik ehitati aastatel 1764-1768.

"Täna on meil tõesti tähtis ja tähelepanuväärne päev - meie kirik saab 250-aastaseks. Kogunesime siia ja oleme veendunud, et kõik on siia tulnud armastusest meie kiriku vastu," ütles kiriku nõukogu liige Tatjana Klevtsova.

Kiriku rajamiseks anti korraldus pärast 1764. aastat, kui Pärnus oli läbisõidul Venemaa keisrinna Katariina II. Kirik ehitatigi Katariina II käsul ja rahastamisel algselt Pärnu garnisonile 1752. aastal rajatud puukiriku asemele. Kirik pühitseti 1769. aastal.

Koguduse liikmed on oma kiriku ajaloo üle uhked.

"Tuleb teada ja mäletada, ei saa elada ilma kiriku minevikku teadmata. Kirik on koht, kuhu võime alati tulla, nii mures kui ka rõõmus," ütles koguduse liige Tatjana Tšuhnenkova.

Vanempreester Isa Iona ütles, et inimesed küll käivad kirikus, aga neid on vähemaks jäänud.

"Ei saa öelda, et kogudus oleks nii suur kui 1990. aastatel. Paljud on meie hulgast lahkunud. Inimesed küll käivad kirikus, aga mitte nii palju," tõdes ta.

Pidulikul jumalateenistusel tänas vanempreester kõiki, kes kirikut toetanud ja soovis, et koguduse liikmeid tuleks juurde.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: