Kodututel öömajas jõuluõhtul üksinda jäämist karta pole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna kodutute majutusüksustes on väikesed jõulupeod juba peetud ning kodutute ja vähekindlustatute ühine jõulupuu peetakse Olevite kirikus 28. detsembril. Kodutud ise rääkisid, et jõuluõhtu tuleb neil rahulik ja mitte väga pidulik.

Kadaka tee üksuses leiab peavarju 40 naist ja meest. Naisi on vähe ja nemad mahuvad kõik ühte tuppa. Pärastlõunal vaadatakse televiisorit, tehakse süüa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suurem osa sealsetest asukatest jõuab linnas toimetamast tagasi siis, kui õues pime.

Mati meenutas sealset ühist jõulupidu ja arvas, et klaverit võiks ju sagedamini mängida, sest oskajaid on, kuid igal õhtul see võimalik pole. "Segab teisi inimesi," ütles ta.

Seda, mida ta jõuluõhtul teeb, Mati veel ei tea. "Ei oska veel ette kujutada, päev on ees veel. /.../ Vana inimene, kuidas jalad kannavad. Ilm ka loeb, vanaduses loeb ilm ka," rääkis ta.

Mati ütles, et jõuluõhtul tehakse koos süüa, aetakse niisama juttu nagu igal õhtul ehk üksi jäämist majutuses karta ei ole.

Selle eest, et külmutuskapid tühjad pole, hoolitseb Toidupank.

28. detsembril on Oleviste kirikus traditsiooniline jõulupuu, kuhu tuleb igal aastal umbes 800 inimest. Selleks, et kodututele ja vähekindlustatud peredele suuremat rõõmu valmistada, oodatakse jõulupeol jagamiseks nii toidu kui ka riideannetusi.

"Kõik kommid, küpsised, puuviljad, tordid, kringlid on väga teretulnud. Kõik, mis jõululaualt üle jääb, samamoodi. Mida tahetakse alati, on soojad sokid, sallid, kindad, mütsid, soojad jalanõud, dressid," selgitas Oleviste Hoolekande juhataja Riina Solman.

Annetusi oodatakse Laial tänaval Oleviste kirikus 28. detsembri keskpäevani.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: