Läti populaarseima jõulukontserdi annab lasteansambel Käokene ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Üheks populaarsemaks jõulukontserdisarjaks on Lätis kujunenud peagi pool sajandit tegutsenud lasteansambli Käokene ning tuntud heliloojate ja solistide ühised muusikalised tervitused.

Dzeguzite ehk Käokene on fenomen. Need lapsed on osa Läti estraadimuusikast, nagu Raimonds Pauls, Lauris Reiniks või Guntars Raćs, kellega nad koos tihti laval on ja nende lugusid esitavad. Täissaalide publiku hulgas on täiskasvanuid alati rohkem. Kui lapsed laval armastusest või kodumaast või jõulukohtumisest laulavad, jõuab see mõte sügavamale, rohkem hinge, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõige rohkem teeme koostööd Raimonds Paulsi ja Guntars Racsiga," ütles ansambli solist Krista Krumvevere.

"Mõne sõnaga on keeruline öelda, sest meie repertuaar on väga lai," märkis solist Kristofers Zvejnieks.

Dzeguzite kunstilise juhi Daila Martinsone sõnul on see kõik tänu Paulsile, kes on lastele palju muusikat kirjutanud.

"Ja kui ta teeb rahvamuusikatöötlusi, saavad need sellised, nagu ei tee keegi teine," märkis ta.

Kuidas aga lastest head ja targad inimesed kasvatada, peaks nüüd pisut vanemaid aitama tasuta koolitusprogrammid ja nõustamised. Lätis lõppenud jõuluaegse heategevuskampaaniaga "Anna viis!" koguti nendeks üle 120 000 euro. Rahast tähtsam on küllap see, et raadiod ja telejaamad kuulutasid, nagu Dzeguzitegi oma lauludes, lihtsat tõde - olgem rohkem koos.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: