Keskerakonnaga taasliitub partei endine esimees Andra Veidemann ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andra Veidemann
Andra Veidemann Autor/allikas: Peeter Langovits/Eesti Meedia/Scanpix

Endine minister ja riigikogu liige Andra Veidemann liitub uuesti Keskerakonnaga ning kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Mustamäel ja Nõmmel.

Veidemann põhjendas erakonnaga liitumist sellega, et erakond on peaminister Jüri Ratase juhtimisel muutunud.

"Keskerakond on muutunud selliseks erakonnaks, kuhu tahan jälle kuuluda ja kuhu mind on tagasi kutsutud," sõnas ta.

Veidemann, kes oli aastatel 1995-1996 Keskerakonna esimees, sõnas, et Ratas ja tema meeskond on suutnud seda, mida mõne kuu jooksul ei õnnestunud temal erakonnas korda saata.

"Minu jaoks on kindlasti oluline teema haridus, mille eest olen pikalt seisnud. Mul on hea meel, et oleme täna jõudnud erakondadeülese kokkuleppeni, et teaduse rahastamist tuleb tõsta. Samuti leian, et tänapäeva maailmas on erakordselt tähtis kaasamine, ühise leidmine ja hoidmine. Annan endast parima, et liiguksime suunal, mis meid neile eesmärkidele lähemale viiks," rõhutas Veidemann.

Jüri Ratas sõnas, et Veidemann on inimene, kes on alati otsinud poliitikas ja mujalgi ühisosa ning toonud erinevaid osapooli kokku.

"Ühiskondlikku leppe sihtasutuse juhatajana seisis ta aktiivselt muu hulgas teaduse rahastamise eest. Andra Veidemann koondas erinevaid organisatsioone ja inimesi, et tõsta aktiivsust poliitilistes protsessides kaasalöömisel ning ühiskondlike debattide taset. Viimase aja sündmused on näidanud, et rahulik ja konstruktiivne dialoog on väga vajalikud ning peame ühiselt üksteise kuulamisel veelgi pingutama. Andra panus selleks on kahtlemata väga teretulnud," ütles Ratas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: