Andra Veidemann: liitusin Keskerakonnaga, et oma kogemust edasi anda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Peeter Langovits/Eesti Meedia/Scanpix

Viimase 25 aasta jooksul mitmes erakonnas olnud Andra Veidemanni sõnul liitus ta Keskerakonnaga, et oma kogemust nendega jagada.

"Kuivõrd mind kutsuti tagasi, siis ma võtsin selle vastu," ütles Veidemannn "Vikerhommikus".

Tema sõnul on 25 aasta jooksul Eesti poliitikas juhtunud nii mõndagi ja väga palju asju on muutunud. "Erakonnad on muutunud ja küllap olen minagi muutunud," märkis ta.

"Minu lahkumine omal ajal Keskerakonnast, kus ma olin olnud suhteliselt väga lühikest aega võrreldes teiste erakondadega, kus ma ka olen olnud, siis see oli minu jaoks ikka dramaatiline sündmus ja midagi jäi nagu pooleli. Toona oli minu lahkumise põhjuseks lindiskandaal, millesse ma sattusin. Käisin ka ülekuulamistel, kus küsiti, kas see on teie hääl," selgitas Veidemann.

"Minu jaoks on uus see maailm, milles me elame ja see muutub järjest pingelisemaks. Ma mõtlesin, et minu kogemus ja teadmised, mida ma püüan kogu aeg järjest juurde saada, oleks ehk Keskerakonnale kasulikud," arvas ta.

Veidemanni sõnul elatakse praegu globaalses maailmas, kus kogu tasakaal rajaneb tuumatasakaalule. "See on mõnes mõttes natuke hirmutav mõelda, ei tahaks kuidagi jõuda sinna, et meie käime siin kõik erinevad erakonnad ja poliitikud ringi piltlikult öeldes granaat taskus - kui nüüd nii ei ole, kui meie tahame, siis tõmbame granaadi lahti," selgitas ta.

Veidemanni sõnul on tema isiklik kogemus ühiskondliku leppe manageerijana ja selle sihtasutuse juhatajana, et tuleb hakata õppima uuesti kokku leppima.

"Üksmeel on eesmärk, mille poole me liigume. Ma olen täiesti kindel, et on võimalik ühiskonnas välja selgitada need prioriteedid, mis meile kõigile on olulised ja siis hakkame selle nimel tegelema. Erinevad erakonnad pakuvad erinevaid stsenaariume ja lõpuks otsustavad need, kes on vastavalt põhiseadusele kutsutud ja seatud," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: