Ilm tuleb Eestis lumine ja lörtsine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Luts/ERR

Põhja- ja Ida-Euroopas tegid täna ilma väheaktiivsed madalrõhkkonnad. Skandinaavias ja Baltimaades sadas siin-seal nii lund, lörtsi kui ka vihma. Lääne-Euroopa kohal oli kõrgrõhu-ala ja see tegi päeva uduseks Briti saartel, Prantsusmaal ja Saksamaal.

Kõige soojem ja päikese-paistelisem oli neljapäeval Vahemere - maades, kuid ka seal ei tõusnud õhutemperatuuri maksimum sisemaal 10 kraadist kõrgemale.

Reedel liigub Soomest üle Baltimaade kagusse madalrõhu-lohk ning jätab tihedamad sajupilved Läti ja Leedu kohale, kuid kohati sajab ka Soomes ja Eestis, aga ikka nii lund, vihma kui lörtsi. Skandinaavia kohal olev kõrgrõhuhari hoiab ennelõunase aja kuivana, kuid pärastlõunal jõuavad Norrasse ja Rootsi kesk- ja põhjaossa juba merelt uued sajupilved.

Laupäeval liigub tsüklon Norra merelt üle Skandinaavia põhjaosa Valge mere suunas ja selle lõunaserv katab kogu Läänemere regiooni. Põhja pool sajab lund ja lörtsi, lõuna pool on sadusid hõredamalt ja sajab enamasti lörtsi ja vihma.

Eelolev öö on pilvine ning mitmel pool on udu ja jäidet. Ida-Eestis sajab ka vähest lund ja lörtsi. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s ja temperatuur jääb -2 kuni +2 kraadi vahemikku.

Hommik on enamasti pilves, aga olulise sajuta, kuid mitmel pool püsib siiski udu ja jäide. Puhub valdavalt loode- ja põhjatuul 1-7 m/s. Termomeetril on valdavalt 0 kraadi, saartel pisut rohkem, idas ja kagus mõnevõrra vähem.

Päeval püsib pilves ilm. Kohati sajab vihma ja lörtsi, õhtul Kagu-Eestis ka lund. Paiguti on veel ka udu ja jäidet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, temperatuur on -1 ja +4 kraadi vahemikus.

Lähipäevad olulisi muudatusi ei too ja temperatuur kõigub ikka üles ja alla. Enamasti on taevast oodata lörtsi, vaid esmaspäeval on tõenäolisem lumesadu ning uus aasta algab soojalt, aga tuuliselt. Öine keskmine temperatuur pendeldab lähiajal -6st 0ni ja päeval on valdavalt -3 kuni +1 kraadi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: