Helsingi kohtus toimus jõuluõhtul mõrvatud lapse juhtumit puudutav istung ({{commentsTotal}})

{{1545997860000 | amCalendar}}
Uurimist juhtiv komissar Kirsi Kanth Helsingi politseist.
Uurimist juhtiv komissar Kirsi Kanth Helsingi politseist. Autor/allikas: Henrietta Hassinen/Yle

Helsingi esimese astme kohtus toimus reedel kohtuistung, kus otsustati jõuluõhtul aset leidnud lapse mõrvamises kahtlustatud mees vahi alla võtta. Pärast jagas politsei rohkem selgitusi juhtumi asjaolude kohta ning selgus, et kahtlustatavaks on tapetu onu, kes on teo üles tunnistanud ja rääkinud end vaevanud luuludest.

Soome avalikkust on šokeerinud algkooliealise poisi tapmine Helsingis jõululaupäeval. Politsei on mõrvas kahtlustatavana pidanud kinni 1982. aastal sündinud mehe. Soome meedia allikate kohaselt on nii kahtlustatav kui ka ohvri perekond välismaise taustaga, vahendavad Yle, Helsingin Sanomat, Ilta-Sanomat ja Iltalehti.

Võimud olid keeldunud juhtumit varem täpsemalt kommenteerimast põhjendusega, et see seaks ohtu algusjärgus oleva uurimise.

Kuritegu leidis aset Arabianranta piirkonnas asuvas korteris esmaspäeva hilisõhtul ning politseinikud pidasid kahtlustatava kinni sündmuskohal. Ohvriks oli seitsmeaastane poiss.

Kahtlustatava kohta on teada, et ta on sündinud 1982. aastal ja omab sissekirjutust Espoos - ehk mitte korteris, kus kuritegu aset leidis - ning et teda on 2015. aastal karistatud joobes juhtimise eest.

Yle pikemast artiklist tuli välja, et mehel on veelgi pikem kuriteoregister - Helsingi esimese astme kohus on ta mõistnud süüdi neljas vägivallakuriteos, võimuesindajale vastu hakkamises, varguses, joobes juhtimises ja liiklusreeglite rikkumises. Esimese süüdimsõitva kohtuotsuse - võõra mobiiltelefoni omastamise eest - sai mees juba 2001. aastal. Vägivallakuritegude puhul on olnud tegu peamiselt kaklustega avalikes kohtades.

Juhtumi puhul oli juba varem eriti märkimisväärne see, et politsei kahtlustas meest mõrvas ning see oli ka kahtlustus, mille alusel kohtult tema edasist vahi all pidamist taotleti.

"Kuriteoliigi põhjenduseks on äärmisel jõhker ja julm sooritusviis ning see, et kuriteo sihtmärgiks on olnud kaitsetu laps," kommenteeris komissar Kirsi Kanth Helsingi politseist.

Politsei polnud neljapäevase seisuga veel valmis kommenteerima küsimusi, mis puudutavad kahtlustatavat, ohvrit ja muid juhtunuga seotud asjaolusid. Ohvri omastele on pakutud kriisiabi ning nende ülekuulamine oli alles pooleli.

Reedel toimunud vahi all pidamist puudutav kohtuistung oli politsei taotlusel kinnine, seetõttu ajakirjanikke kohtusaali ei lastud.

Reedel selgunud asjaolud

Kahtlustatav on oma tegu tunnistanud, kuid hetkel pole veel selge selle motiiv.

Politsei kinnitas, et ohvriks oli seitsmeaastane poiss ja kahtlustatava näol on tegu lapse onuga.

Mees oli külas ohvri perekonnal. Hetkel, kui sündmused alguse said, viibisid korteris sealse pere kaks täiskasvanut ja lisaks ohvrile ka teine alaealine laps. Kahtlustatav teiste suhtes vägivalda ei tarvitanud.

Politsei senise juurdluse kohaselt oli käik juhtunud väga kiirelt ning varem oli jõuluõhtu möödunud täiesti rahulikult.

"Olukord arenes nii kiiresti, et keegi ei jõudnud sellele vahele. Kahtlustatavat on üle kuulatud ühel korral ning ta on rääkinud luuludest, mis mõjutasid teda tegu korda saatma. Kasutati terariista ja ilmselgelt oli tegevuse eesmärgiks tapmine," selgitas uurimist juhtiv komissar Kirsi Kanth.

Hetkeks olevat õnnestunud kahtlustatava tegevust peatada ning ohvrile abi hankida. Kanthi sõnul tuli sellel ajal juhtunu kohta ka teade häirekeskusele ning sündmuskohale saadeti kiirabibrigaad.

Paraku õnnestus kahtlustataval ohver uuesti enda kätte saada ning sulgeda end koos temaga korterisse.

Hetkel pole andmeid selle kohta, et kahtlustatav oleks juhtunu ajal olnud mingite joovastavate ainete mõju all. Samuti pole senise juurdluse käigus tulnud välja, et kahtlustatav oleks lapse või tema pere suhtes varem kuidagi ähvardavalt käitunud.

Politseinike saabudes andis kahtlustatav rahumeelselt alla.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: