Aastavahetuseks on oodata lund ja lörtsi ning teed on libedad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lumesadu Tartu kesklinnas
Lumesadu Tartu kesklinnas Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Riina

Eelolev ööpäev on veel sombune, seejärel läheb veidi kargemaks. Aastavahetus võib tulla aga korraliku lume- ja lörtsisajuga.

Möödunud ööpäeval nihkus Skandinaaviast üle Läänemere Soome ja Baltimaade kohale väheaktiivne madalrõhuvöönd ühes niiske ja soojema õhumassiga. Tulemuseks mitmel pool udu ja libedad teed.

Eeloleval ööl eemaldub meie ilma kujundav madalrõhulohk kagusse Venemaale ning öösel libiseb üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Saju tõenäosus väheneb, kuid ilm püsib sompus ja udune.

Päeval liigub Norra merelt üle Skandinaavia aktiivne madalrõhkkond. Selle Läänemerele ulatuv lohk jõuab pärastlõunal Eestisse ning toob veidi sadu: läänes sajab peamiselt vihma, sisealadele liikudes läheb sadu üle lörtsiks ja õhtul ida pool ka lumeks.

Eeloleval ööl sajab idas veidi vihma. Mitmel pool on udu ja jäidet. Puhub nõrk läänekaare tuul. Õhutemperatuur on -2..+2 kraadi vahel.


Hommik on sajuta ja sompus. Teed on libedad. Läänekaare tuul muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on -2st kraadist idas +2 kraadini läänes.
>Ennelõuna on sajuta, aga veel udune, pärastlõunal sajab kohati vähest lund, lörtsi ja vihma. Tuul puhub edelast ja läänest 3-9, põhjarannikul iiliti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3 kraadi.

Pühapäeval oleme Venemaale eemalduva madalrõhkkonna veidi külmenevas tagalas, sajupilvi nii lume kui lörtsina on öösel peamiselt Kagu-, päeval Põhja-Eestis.

Öine õhutemperatuur on -4 kraadist idas +2 kraadini läänes, päeval -1 +3 kraadini.

Esmaspäeva öö tuleb kõrgrõhuharjas kargem, päeval läheneb Skandinaaviast aktiivne madalrõhkkond, mille ees tõuseb tuul ning pärastlõunal jõuavad saartele lume ja lörtsipilved.

Hilisõhtul jõuab sadu mandri lääneserva. Õhutemperatuur langeb öösel 0..-7 kraadini, päeval tõuseb pisut. Uue aasta ööl levib lume- ja lörtsisadu üle mandri, saartel aga läheb sadu üle vihmaks. Päeval sajab enamasti lörtsi, kuna loodesse pöörduv tuul toob uue külma.

Õhutemperatuur tõuseb hommikuks enamjaolt plusspoolele ja jääb päeval üsna muutumatuks. Kolmapäeval liigub äge tsüklon Soomest Peipsi taha Venemaale. Selle vahetus läheduses tõuseb meil loodetuul tormiks ning kiirelt pealevoolav külm õhk muudab saju kõikjal lumeks. Kui öine õhutemperatuur pendeldab 0 kraadi ümber, siis päev tuleb kõikjal miinustes.

Laupäeval on Eesti kohal veel suhteliselt soe õhumass: sadu on vähe, aga udu ja libedaid teid on palju.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: