Kriminaalpolitsei tähistas 99. sünnipäeva konverentsiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti kriminaalpolitsei tähistab laupäeval oma 99. sünnipäeva. Eesti Rahvamuuseumis toimunud kriminaalpolitsei aastakonverentsil arutati, kuidas võib tehnoloogia kriminaalpolitsei tööd tulevikus edasi viia.

Tulevikus võivad Eesti kriminaalpolitseid aidata geeniuuringud ja tehisintellekt. Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juhi Meelis Saarepuu sõnul parandaksid geeniuuringud võimalust kindlaks teha registritest puuduvaid isikuid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Geeniteadlased ja EKEI inimesed rääkisid meile, kuidas ekspertiisid lähevad järjest kiiremaks, täpsemaks ning kuidas neist järjest rohkem informatsiooni välja lugeda. Me kõik loodame, et tulevikus see mõjutab ka seda, kui on toime pandud väga raske kuritegu, siis sündmuskohalt kogutud tõendite põhjal on võimalik leida üles ka need inimesed, kes selle väga raske kuriteo toime panid," rääkis Saarepuu.

Kriminaalpolitseinikud arutasid, kuidas oleks võimalik nende töösse kaasata tehisintellekti. Kaamerate tehnoloogia on arenemas suunas, kus tehisintellekt on võimeline ise fikseerima isikuid ja keelatud tegevusi. Hiina on näiteks üks riik, kus tehisintellekti laialdasemalt kasutusele on võetud ning rajanud sellele toetuva järelvalve taristu. Saarepuu sõnul on aga oluline säilitada tasakaal turvalisuse ja privaatsuse vahel.

"Kus täna jookseb ja kus peaks jooksma see piir, et kõik inimesed Eestis tunneksid ennast turvaliselt, aga samas oleks tagatud ka nende põhiseaduslikud õigused," ütles Saarepuu.

Saarepuu hinnangul on Eestis selle piiri raskuskese õiges kohas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: