Vilja Kiisler: presidendi uusaastatervitus võiks üldse olemata olla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Liis Reiman

Presidendi uusaastatervitus on ülearune ja saab palju tähelepanu üksnes seetõttu, et aastavahetuse uudisvoog on harilikult hõre, rääkis ajakirjanik Vilja Kiisler Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Kiisleri sõnul on ilmselt väga ketserlik väita, et uusaastatervituse aeg on ümber, arvestades seda, milline lärm puhkes eelmisel aastal, kui ETV ei mänginud aastavahetusel Eesti hümni.

"Tegelikult on see ülearune," ütles ta presidendi tervituse kohta. "Ma arvan, et neid inimesi, kes presidendi kõnet tähelepanel kuulavad online'is, on pigem väga vähe. Väga palju tähelepanu saab see kõne lihtsalt põhjusel, et aastavahetuse uudisvoog on nõrk, suurt midagi ei toimu, online'id peavad aga sisu tootma pidevalt, 24/7 ja seetõttu saavad selle kõne üle midagi arvata absoluutselt kõik, kes on nõus neid kommentaare andma."

Kiisler lisas, et esiteks on see kõne kohutavalt ületähtsustatud ja selle võiks jätta südamerahus pidamata ning teiseks on tegemist täiesti absurdse žanriga.

"See on suunatud kõigile ja seega ka ju mitte kellelegi. Ta peaks olema positiivne - tal on alati selline ülesehitus, mis ütleb, et meil läheb hästi ja siis mõned asjad on halvasti, ja peaks lõppema sellega, et need asjad, mis on halvasti, peaksid olema ära korraldatud," rääkis ta.

Laiale publikule suunatus tähendab Kiisleri sõnul ühtlasi, et see ei saa meeldida ühelegi üksikisikule, kel on väga kindlad veendumused.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: