Vanad jõulupuud muudeti taas tuleskulptuurideks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Haapsalus ja Pärnus tehti vanadest jõulupuudest traditsiooniliselt skulptuurid ja süüdati põlema.

MTÜ Ridala Selts kogus teist aastat järjest Haapsalust kokku terve hunniku jõulupuid, millest tehtud skulptuurid õhtupimeduses süüdati. See polnud aga ainus tuli, mida Valguse Alguse nimelisel üritusel näha sai. Valguse Algust korraldatakse teist korda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tänavu jätkame seda traditsiooni, et korjame linnast kuused kokku, mis on ilusasti oma jõulud üle elanud, ja meisterdame skulptuurid. Päeva lõpuks süütame need ilusasti põlema, et saaks valgus alguse," rääkis MTÜ Ridala Selts juhatuse liige Kairo Raudkats.

Kohaletulnud olid seda meelt, et tuli on palju väärikam ja ilusam viis jõulupuude erru saatmiseks kui see, et jätta need prügikasti kõrvale kuivama.

"Mida tarka siis nendega veel teha? Mingi tuleilu peab ju ka olema. See pime aeg hakkab otsa saama, ongi tore niimoodi need kuused ära põletada," rääkis Tiia.

Ürituse korraldajatel oli mõttes ka heategevus. Kui tulesõu korraldati Parila vana koolimaja õuel, siis koolimajas sees oli turg, kus võis valida endale meelepärase eseme. Selleks tuli aga teha annetus Läänemaa vähiühingu heaks.

"Meil on kõike: lasteasju, naisteasju, meestele, isegi diivanilaud, mänguasjad," loetles Katrin, kelle sõnul läksid kampsunid kõige kiiremini müügiks.

Õhtupimeduses ilmus rahva ette ka tuletantsija.

Paari aasta eest ellu kutsutud Ridala Selts on võtnud oma südameasjaks, et ka suure omavalitsuse ääremaal elavatel inimestel oleks põnevat ja seikluslikku meelelahutust.

"Mitte raha eest, vaid pigem tasuta üritusi, et inimestel oleks lõbus, et inimestel oleks koht, kuhu tulla. Ja kui nad kuulevad, et Ridala Selts midagi korraldab, et siis neil on kohe suur huvi sellest üritusest osa võtta, et sellest saab äge üritus," selgitas Raudkats.

Tuleteemaline õhtu sai punkti pika ja uhke ilutulestikuga.

Kuuseskulptuure põletati ka Pärnus

Rahvast toob kuuseskulptuuride põletamine alati palju kohale. Pealegi avaneb vähemalt Pärnus sel päeval alati võimalus veel jõuluvana näha, sest pärast seda kaob ta pikkadeks kuudeks, kuni ükskord detsembris jälle välja ilmub.

"Täna me paneme siis enda ustavad kuusepuud ilusasti põlema, et nad saaksid minna sinna üles ja meie ilma pidevalt valgemaks ja valgemaks teha," rääkis jõuluvana.

Installatsiooni autor Üllar Kallau ütles, et on tuleskulptuure valmistanud umbes 20 aastat. Tema sõnul ei ole see nii lihtne, et tõstad kuused hunnikusse ja pistad tule otsa. Tulest tuleb ikka ühtteist teada ka.

"Sa pead teadma tule hingeelu. Tuleskulptuuri tegemine on omaette kunst. Tuli on nagu materjal, mis peab alluma sinule, ta ei tohi teha kahju. Tänase päevaga vedas. Mõõdukas tuul ja mõistik temperatuur. See kõik aitab kaasa," rääkis Kallau.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: