Poola sulges traagilise õnnetuse järel 13 põgenemistuba ({{commentsTotal}})

Küünlad Koszalinis põgenemistoa juures, kus hukkus viis tüdrukut.
Küünlad Koszalinis põgenemistoa juures, kus hukkus viis tüdrukut. Autor/allikas: STR/AP Photo/Scanpix

Poolas suleti 13 põgenemistuba pärast seda, kui ühes neist sai reedel tulekahjus surma viis teismelist tüdrukut.

15-aastased tüdrukud olid tähistamas Koszalini linnas põgenemistoas sünnipäeva, kui seal puhkes tulekahju, vahendas BBC. Samuti sai tulekahjus raskelt vigastada 25-aastane mees.

Prokuröri sõnul põhjustas tulekahju ilmselt hoone kütmiseks kasutatud gaasiballoonide leke. Leegid ja mürgine suits levisid kiiresti ning tuletõrjujad pidid kasutama ruumi pääsemiseks erivarustust.

Arvatakse, et tüdrukud hukkusid lämbumise tagajärjel. Nende matused peetakse neljapäeval.

Koszalini ringkonnaprokuröri sõnul vahistati põgenemistoa omanik pühapäeval ning talle esitati süüdistus tulekahjuni viinud ohu tekitamises ja inimeste surma tahtmatus põhjustamises tulekahjus. Samuti ei olnud mees taganud, et ruumil oleks vajalikud põgenemisteed.

Advokaatide sõnul eitab mees, et ta oleks midagi valesti teinud.

Poola võimud andsid korralduse, et kõiki riigi põgenemistube tuleb nüüd kontrollida, et need vastaksid ohutusnõuetele.

Nädalavahetusel kontrollisid tuletõrjujad üle riigi ligi 200 põgenemistuba. Nad leidsid, et enam kui 100 ei olnud ohutud ning 13 tuli kohe sulgeda.

Peaminister Mateusz Morawiecki lubas pühapäeval, et laseb sulgeda kõik põgenemistoad, mis ohutusnõuetele ei vasta. Samuti teatas ta, et üle vaadatakse rohkem kui 1000 põgenemistuba või sarnast teenust, et teha kindlaks uute regulatsioonide vajadus.

Siseminister Joachim Brudziński ütles pühapäeval, et Poola määrab kõrged trahvid ja karmid karistused neile ettevõtjatele, kelle põgenemistoad ei vasta tervise- ja ohutusnõuetele. Samuti kutsus ta lapsevanemaid üles andma teada võimalikest rikkumistest põgenemistoa teenust pakkuvates asutustes.

Põgenemistuba on mäng, mille käigus mängijad lukustatakse ruumi ning neile antakse teatud aeg rea ülesannete lahendamiseks, et toast välja pääseda.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: