TLÜ uus õppehoone sai nurgakivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Ülikooli linnakus pandi esmaspäeval nurgakivi uuele hoonele, kuhu tulevad kaasaegsed ruumid ja võimalused eelkõige loovalade õpetamisega seotud üksustele. Näiteks koreograafiat on ülikool seni pidanud õpetama rendipindadel, mis tihti vajadustele ei vasta.

Tallinna Ülikooli Ursa hoone ehitatakse BFM-i külge ja see hakkab olema ühendatud ka ülikooli Terra hoonega. See muudab Talinna Ülikooli linnaku taas tervikuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljakorruselisse 4000-ruutmeetrise netopinnaga hoonesse tulevad näiteks täissuuruses spordisaal, tantsusaalid, black box saal, stuudioruumid, muusikaklass, helistuudio ja jõusaal.

"Vana hoone oli amortiseerunud tõepoolest ja natuke ohtlik ka ja see tähendab ülikoolile palju uuenenud võimalusi edasi arendamiseks. Loometegevus on olnud üks osa Tallinna Ülikoolist ennekõike läbi BFM-i, mis on väga tublisti arenenud viimaste aastate jooksul, ja ma usun, et see areng saab uue hoo sisse," rääkis Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land.

Koreograaf Renee Nõmmik märkis, et 1976. aastal alanud koreograafiaõpe on alati vaeslapse kingades olnud. "Kui 1976. aastal koreograafiaõpe algas, siis see on tegelikult käinud Laia tänava eluruumide suurustes ruumides ja selle kõrvalt on renditud ruume nii Salme kultuurikeskuses kui ka erinevate tantsustuudiote juures, ka mujal, ka Mustpeade majas," sõnas ta.

"See on tõepoolest kogu aeg nii olnud, et on olnud vaja üürida ruume ja alati on vaja olnud neid kohandada ja alati on see olnud mingite mööndustega, see tantsuõpe. See on alati olnud selline tegevus, et noh, võite ka kuskil koridoris õppida, nüüd ma usun, et see aeg on möödas," lisas Nõmmik.

Uue hoone on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo arhitektid Maarja Kask, Ralf Lõoke, Kaisa Simon ja Pelle-Sten Viiburg ning selle ehitus läheb hinnanguliselt maksma kuus miljonit eurot. Valmimisel on selle uksed avatud kõigile üliõpilastele ja ka kõigile teistele, kel seal olevatest ruumidest kasu võiks olla.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: