Väidetava kuritegeliku ühenduse juht sai kohtust õigeksmõistva otsuse ({{commentsTotal}})

Kohtuhaamer.
Kohtuhaamer. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatud mehe õigeksmõistmise.

Prokuratuur süüdistaas Stanislav Podžukki kuritegeliku ühenduse loomises, juhtimises, sinna liikmete värbamises, maksusüüteos ja kuritegeliku ühenduse poolt suures ulatuses rahapesus, kui nii pärnu maakohus kui Tallinna ringkonnakohus mõistsid ta kogu süüdistuse ulatuses õigeks. Koos Podžukiga mõisteti õigeks veel viis inimest, kirjutab Õhtuleht.

Süüdistuse järgi esitati osaühingu PVMP-Ex maksudeklaratsioonides valeandmeid ja tehase toodangut müüdi fiktiivselt Lätti, mistõttu riik nõudis kriminaalasjas tsiviilhagiga ligi kolme ja poole miljoni euro hüvitamist, kuid kohus jättis selle rahuldamata.

Vandeadvokaat Aadu Lubergi sõnul oli kriminaalasi väga mahukas ja selle menetlemine kestnud aastaid. Vandeadvokaat osundas, et viimasel ajal rohkem tähelepanu all olnud kuritegeliku ühenduse temaatikat on kohtud ka kõnealuses asjas igakülgselt analüüsinud ja teinud sellest sisulised järelmid, mistõttu võiks seda kasutada edasises menetluspraktikas.

Prokuratuuril on võimalik ringkonnakohtu otsus vaidlustada riigikohtus.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: