Saarte Hääl ja Põhjarannik alustavad tihedat koostööd Postimehega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaks seni sõltumatut maakonnalehte - Saarte Hääl ja Põhjarannik - hakkavad tihedat koostööd tegema ajalehega Postimees. Kaks maakonnalehte hakkavad edaspidi kasutama Postimehe veebiplatvormi, mis muu hulgas toob kaasa näiteks anonüümsete kommentaaride lõppemise

Saaremaal ilmuvad korraga viiel-kuuel päeval nädalas kaks päevalehte: Saarte Hääl ja Meie Maa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Raske on ja ega siin midagi hõisata ei ole. Mõlemad lehed on ju pikalt miinuses ja miinust tootnud," tõdes Meie Maa tegevjuht Priit Rauniste.

Kuigi mõlemad ajalehed kinnitavad oma sõltumatust, on siiski leitud koostöövormid suurte üleriigiliste meediakanalitega. Saarte Hääl alustab koostööd Postimehega, Meie Maa teeb koostööd Delfiga.

"Koostöövormi mõte on koostöö. Meie saame Postimehelt nende know-how'd ja seda IT-tarkust, mis neil on majas olemas ja mida meil täna ei ole võimalik endale finantsiliselt lubada. Postimees saab meilt vastu selle piirkonna uudiseid, mis neil täna on veebis puudu. Näiteks saab meie koduleht endale mobiilivaate, mida meil pole tänaseni olnud. Proovime olla võimalikult kasulikud teineteisele lihtsalt. /.../ Ilma rahaliste tehinguteta, mitte ühtegi rahalist tehingut siin taga ei ole," selgitas Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner.

Postimehel ilmuvad kaheksas maakonnas oma lehed ja veel nelja piirkondliku ajalehega tehakse koostööd.

"Me võime täitsa tõsiselt öelda, et maakondlike uudiste vastu on huvi järjest kasvanud. Eelmisel aastal Tartu, Pärnu, Viljandi loetavus kasvas kogu Eestimaal, nii et Saarte Hääl saab endale läbi Postimehe hoopis laiema lugejaskonna," ütles Eesti Meedia maakonnalehtede vastutav väljaandja Margus Mets.

Meie Maa, kellele tegelikult tegi Postimees juba varem koostööpakkumise, saab aga hetkel paremini läbi hoopis Delfiga.

"Meil Delfiga tegelikult koostöö toimib ja pigem arendame seda ja paneme sinna rõhku. Siis on nii, et üks Saaremaa ajaleht on Delfi ehk Ekspress Grupi küljes ja teine on Postimehe grupi küljes," märkis Rauniste.

Siineri kinnitusel Saarte Häälest Postimees ei saa. "Saarte Hääl jääb Saarte Hääleks," ütles ta.

"Ütlen ausalt, sellist mõtet minu peas veel ei ole, aga kui teiega kaasa mõelda, siis Saaremaa Postimees kõlaks veidi paremini," märkis aga Margus Mets.

Kolm korda nädalas ilmuv Kirde-Eesti ajaleht Põhjarannik plaanib lisaks lehes ilmunud lugude avaldamisele hakata koostöös Eesti Meedia ja Postimehega veel veebi ka eraldi uudiseid tegema.

"Meil on suhteliselt suur lugejaskond maakonnas, kuskil 50 000 kuni 60 000 inimest, suur staadionitäis. Aga me tunnetame, et seda oleks võimalik veel natuke kasvatada, et saada üks hästi toimiv veebiplatvorm, kus on lähitulevikus võimalik tellijatel saada uudiseid võimalikult kiiresti kätte, sest on ju teada, et post vaatamata hinnatõusule toob ajalehed aina hiljem ja hiljem kohale," rääkis Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev.

"See annaks võimenduse kohalikele uudistele. Ühtlasi annaks see võimenduse kohalikele uudistele läbi Postimehe veebikeskkonna. Teiseks annaks see meie lugejatele rohkem infot ja kiiremini," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: