Ilm läheb külmemaks ja paljudes kohtades sajab lund ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Minupilt.err.ee/Birgit Vaarandi

Eeloleval ööpäeval on õhutemperatuur kõikjal Eestis languses ning paljud kohad saavad juurde värsket lund.

Kolmapäeva öö on Eestis pilvine ning kohati sajab lund, saartel ka lörtsi. Puhub valdavalt kagutuul 3 kuni 9, öö hakul Liivi lahe ümbruses iiliti 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on saarte rannikul 0 kraadi lähedal, mandril langeb -3 kuni -9 kraadini. Teed on libedad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommikul sajab mitmel pool lund. Mandri-Eestis puhub lõunakaare, saartel idakaare tuul 2 kuni 7 meetrit sekundis. Külma on 4 kuni 9, saartel 1 kuni 3 kraadi.

Päev on samuti mitmel pool lumesajune. Tuul on muutlik ja nõrk, pärastlõunal tugevneb saartel ja looderannikul kirdetuul iiliti 14 meetrini sekundis. Külma on 2 kuni 8 kraadi.

Neljapäeval liigub üle Eesti kargema õhuga kõrgrõhuhari, mille all sajab kohati kerget lund. Mõõdukad miinuskraadid valitsevad nii öösel kui päeval, Kagu-Eestis on külma isegi alla 10 kraadi.

Reedel saabub merelt aktiivse madalrõhkkonna servas niiskem ja soojem õhumass. Esialgu sajab lund ja tuiskab, lääne pool läheb sadu vesiseks ning teedele tekib jäide. Õhtul läheb loode poolt selgemaks. Õhutemperatuur soojeneb hommikuks Lääne-Eestis 0 kraadi ümbrusesse ja tõuseb päeval plussi, Ida-Eestis miinuskraadid lihtsalt vähenevad.

Laupäev tuleb lahkuva tsükloni tagalas kohati lumehoogudega ja mitmel pool päikesega, aga puhangulise tuulega. Veidi lund sajab ka pühapäeval, tuul on nõrgem, aga taevas pilvisem. Ida-Eestis valitsevad nädalavahetusel miinuskraadid, Lääne-Eestis pendeldab õhutemperatuur 0 kraadi ümbruses.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: