Euroala töötus langes novembris kümne aasta madalaimale tasemele ({{commentsTotal}})

Tööagentuur Prantsusmaal.
Tööagentuur Prantsusmaal. Autor/allikas: Pascal Guyot/AFP Photo/Scanpix

Euroala töötus langes novembris 7,9 protsendile. Oktoobris oli töötus kaheksa protsenti ja möödunud aasta novembris 8,7 protsenti.

Euroopa Liidus tervikuna oli töötus novembris oktoobriga võrreldes 6,7 protsendi juures stabiilne ning langes aastavõrdluses 0,6 protsendipunkti, selgub kolmapäeval avaldatud Eurostati andmetest.

Euroala töötus oli madalaim alates 2008. aasta oktoobrist ja Euroopa Liidus oli see madalaim alates 2000. aasta jaanuarist, märkis Eurostat.

Liikmesriigiti oli töötus madalaim ehk 1,9 protsenti Tšehhis, 3,3 protsenti Saksamaal ja 3,5 protsenti Hollandis. Kõrgeim oli näitaja  Hispaanias (14,7 protsenti) ja Kreekas (18,6 protsenti), mille kohta käivad andmed pärinevad septembrist.

Võrreldes aastatagusega langes töötus kõigis liikmesriikides peale Eesti, kus see püsis stabiilsena. Langus oli suurim Horvaatias, Kreekas ja Hispaanias.

Eestis, mille andmed laekuvad Eurostati kuuajase nihkega, langes töötus oktoobris kuuga 0,5 protsendipunkti 5,3 protsendile. Aastavõrdluses oli see stabiilne.

Lätis langes töötus novembris aastaga 1,2 protsendipunkti ja tõusis kuuga 0,1 protsendipunkti 7 protsendini. Leedus langes see aastaga 0,5 ja kuuga 0,1 protsendipunkti 6,2 protsendile.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: