Külmakraadid tungivad korraks peale ({{commentsTotal}})

Foto: Minupilt.err.ee/Ain Paloson

Neljapäev on talviselt karge, aga reedel läheb jälle natuke soojemaks.

Kolmapäeval kulges Itaaliast üle Poola ja Baltimaade Valge mereni madalrõhuvöönd. Mitmel pool sadas lund ning termomeetril olid valdavalt miinuskraadid.

Atlandil paiknes võimas kõrgrõhkkond, mille üks serv ulatus otsaga Skandinaavia põhjaosani välja ja lõuna poolt kattis ka Pürenee poolsaare. Nii oli ilm seal piires suurema sajuta, vaid Norra rannikule tõid merelt ulatuvad sajupilved kergeid lumehooge.

Meie öise ilma kujundamist jätkab Valge mereni liikuv vähe-aktiivne madalrõhuvöönd. Eesti ilm on selle mõjul pilves ning sajab väheke lund, tuul on enamasti nõrk ja termomeetrinäit langeb kõikjal miinuspoolele.

Päeval sirutub Lõuna-Rootsist kõrgrõhu-hari ning lumehood on seal harvad. Ööl vastu reedet liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjatipu ida suunas ning selle kaguserv katab Eesti.

Edelatuul tugevneb, kohati on tihedamaid sajuhooge ning tuiskab. Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks, mis toob taas jäite ja halvad teeolud.

Eelolev öö on pilvine ja mitmel pool sajab lund. Tuul on muutlik ning ulatub kuni 11 m/s. Temperatuur on -2 kuni -8 kraadi, Kagu-Eestis on mõnevõrra külmem.

Hommikul jätkub veel pilves ilm ning endiselt sajab kohati lund. Mandril on tuul muutlik, saartel ja rannikul puhub põhja- ja kirdetuul 1-7 m/s. Külma on kuni 11 kraadi.

Päeval on ilm juba pilves selgimistega ühes kerge lumesajuga. Tuul on muutlik, puhub 1-7 m/s ning õhtupoolikul pöördub edelasse ja tugevneb põhja-rannikul 10 m/s. Külma on oodata 2 kuni 9 kraadi.

Reedel pilvisus hõreneb ning temperatuur tõuseb ja päeval valitsevad Lääne-Eestis juba plusskraadid. Laupäevast hakkab jälle külmetama ning on üksikuid sajuhoogusid. Nädalavahetus on muutliku pilvisusega ja lumesadu on jälle tõenäoline. Öine temperatuur jääb lähiajal miinus-kraadidesse, päeval on keskmiselt -4 kuni 0 kraadi.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: