Ellujäämiskoolitaja: "Seenelkäik" on hea õppefilm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lääne päästekeskus kutsus kolmapäeval inimesed metsa, et õpetada neile, kuidas elektri ja muude tänapäevaste mugavusteta hakkama saada. Ellujäämiskoolitaja sõnul on näiteks "Seenelkäik" õigest nurgast vaadatuna hea õppefilm.

Elanikkonnakaitse konverentsi nime kandvaid ettevõtmisi on toimunud juba mitu aastat. Seekord viidi rahvas riigimetsa majandamise keskuse (RMK) telkimisalale, et vaadata, kuidas tänapäevaste mugavusteta, eelkõige elektrita hakkama saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui meid tababki mingisugune hädaolukord ja meil ei olegi voolu ja meil ei ole näiteks võimalust poest süüa osta, siis üsna uskumatu, aga nendest tavapärastest konservidest on võimalik teha selliseid roogasid, mis viivad keele alla ka kõige suuremal gurmaanil," kinnitas Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Viktor Saaremets.

Kokk Evari Tsetsin näitas, kuidas plekkpurgist grillahju valmistada. Plekki lõikas ta tavalise noaga ja sõrmi ei vigastanudki. "Mina kasutan õli süütamiseks, kuna see ei jäta toidule halba maitset ja läheb paremini põlema kui süütevedelikuga," selgitas ta seejuures.

Nii valmistati spagettidest pitsat ja kuivatatud ploome šokolaadiga. Samal ajal üritasid teised ilma tikkudeta lõket süüdata ja see polnud kerge ülesanne.

"Esimesel grupil polnud mitte kellelgi tuletegemisvahendeid ega ka nuga kaasas. Nii et praeguses olukorras hätta jäädes neil oleks päris keeruline," rääkis tuleõpitoa läbiviija Kristjan Prii, kelle sõnul on tule tegemiseks tikkude kõrval mitu alternatiivi.

"Alternatiiv oleks matkapoodides müüdav tulepulk, aga see tahab oma nippe ja trikke teada, kuidas siis iga ilmaga tuld süüdata. Alternatiivsetest vahenditest tulevibu komplekt. Kui sul ei ole nuga kaasas, siis võib juhtuda, et korraliku töötava komplekti kokku saamine võib aega võtta kaks nädalat," rääkis Prii.

MTÜ Estlander ellujäämiskoolitaja Erki Vaikre ütles, et "Seenelkäik" on parim õppefilm, kui seda õigest nurgast vaadata.

""Seenelkäigu" film reedab, mismoodi linnastunud inimese vaim ja tegusus käsikäes vaimuga muutub. Ehkki see film võib tunduda meile naljakas ja kohati võib see käitumine tunduda meile võõras, siis kriisiolukorras tõenäoliselt enamik meist käitub nõnda: muutub vaenulikuks, muutub töövõimetuks, läheb närvi," rääkis Vaikre.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: