Aasta arsti tiitli pälvis PERH-i kirurg Jüri Teras ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1547135700000 | amCalendar}}
Foto: Julia Maria Linna

Eesti aasta arstiks 2018 sai kirurg Jüri Teras, kes töötab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas üld- ja onkokirurgia keskuse juhatajana ning käib ka missioonidel Aasias ja Aafrikas.

Jüri Teras ütles aasta arsti auhinda vastu võttes, et on tiitli üle õnnelik, ehkki tema arvates on Eestis palju teisi väga häid, kuid seni tunnustamata arste, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõigil inimestel on tunnustamisvajadus, kirurgidel kui edevatel inimestel seda suurem, aga me kuulsime täna, et aasta arsti on valitud juba 17 korda ja kindlasti ei ole Eestis nii vähe väärikaid ja häid arste, neid on sadades rohkem. Paraku on see sel aastal minule langenud," ütles Teras.

Kolleegid ei ole doktor Terase kiitmisega kitsid ning on ka põhjust, sest juhtida Eesti kirurgide assotsiatsiooni ning PERH-i üld- ja onkokirurgia keskust, lisaks veel osaleda humanitaarmissioonidel on tõsine töö. Aasta arsti iseloomustavad ka otsekohesus ja kiire otsustusvõime.

"Tal on empaatiat nii kolleegide kui patsientide suhtes ja tema rahutut iseloomu kinnitab ka see, et ta on käinud nii paljudel missioonidel, et ta leiab endas energiat käia väljaspool Eestit ning ta võtab kaasa noori residente, kes näevad, milline on maailm väljaspool tänapäevast meditsiini arengumaades," rääkis PERH-i kirurgiakliiniku juht, uroloog Leonhard Kukk.

Terase sõnul on teda ja teisi arste Aasiasse ja Aafrikasse viinud eelkõige sisseprogrammeeritud abistamisvajadus. Eestisse tagasi tulla on suurepärane tunne.

"Meil on meditsiin väga kättesaadav. Ma olen olnud riikides, kus enne meid ei ole olnud mitmeid aastaid ühtegi kirurgi ja inimesed tulevad arsti juurde sadade kilomeetrite kauguselt," sõnas ta.

Nii nagu Teras läks arstiks õppima vanemate eeskujul, teeb ka aasta arsti poeg esimesi samme justnimelt kirurgias.

Aasta arsti kandidaate esitavad portaali arst.ee lugejad, kelle vahel langetab lõpliku valiku žürii. Traditsiooniliselt sai aasta arst kingituseks Ivo Lille klaasskulptuuri.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: