Ajalooline Nõmme tennisekeskus saab uue sisehalli ja välisväljakud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nõmme tennisekeskus.
Nõmme tennisekeskus. Autor/allikas: Nõmme tennisekeskus.

Viletsas seisukorras oleva Nõmme tennisekeskuse kohale on kavas rajada uus sisehall ja välisväljakud. Ehitusplaanid on praegu veel algstaadiumis.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütles ERR-ile, et uus tennisekeskus püstitatakse hoonestusõiguse alusel. "See tähendab, et et linn panustab projekti maaga, keskuse ehitab aga arendaja. Kinnisasjadel paikneb ajalooline Nõmme tennisekeskus. Linna soov on, et tennise mängimise võimalus kinnisasjadel säiliks," lisas Võrk.

Erinevate osapooltega peetud arutelude tulemusel leiti abilinnapea sõnul, et parimaks lahenduseks Hiiul asuva tennisekeskuse kaasajastamisel on korraldada läbirääkimistega pakkumine hoonestusõiguse seadmiseks.

Hoonestusõigus seatakse 50 aastaks. "Hoonestajal on kohustus tellida maa-alale detailplaneering ning selle alusel ehitada uus spordikeskus, millel on sise- ja välistenniseväljakud," ütles Eha Võrk.

Projekti realiseerimiseks on kuus aastat, kolm aastat detailplaneeringu menetluseks ja kolm aastat ehituseks. Konkurss kuulutatakse välja eeldatavasti veebruaris.

Abilinnapea Võrk märkis, et sarnast lahendust on linn kasutanud ka Mustamäe Elamustekeskuse puhul, kus maa kuulub linnale, aga keskus eraettevõtjale. "Linna huvi oli ennekõike saada sellesse paika ujula, mis ongi sellest sügisest käigus."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: