Kriminaalluurajate salakoolitus tõi EL-i fondist rahanõude ({{commentsTotal}})

Keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere
Keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Politsei soov korraldada kriminaaljälitajatele kvaliteetne kriminaalluure täienduskoolitus lõppes puudulikult vormistatud dokumentide tõttu kohustusega EL-i fondi kõik koolitusele kulutatud ligi 116 000 eurot tagasi maksta.

Euroopa Sisejulgeolekufond eraldas raha projektile, mis nägi kriminaalpolitseinikele ette kolme aasta jooksul kaheksa koolitust, kuid kokku tehti koolitusi isegi 10, kirjutab Õhtuleht.

Mullu novembris siseministeeriumis valminud kuluauditi järgi soovitati kogu koolitusele kulunud raha tagasi maksta, sest kulud olid puudulikult vormistatud.

Audit tõdes, et politsei oleks pidanud koolituse jaoks korraldama riigihanke, kuid keskkriminaalpolitsei õigustas olukorda sellega, et võttis igat koolitust eraldi.

Ainsad dokumeneid, mis koolitustest jäid, olid koolitaja esitatud ettemaksuarved 96 000 euro peale.

Kuna koolitaja osalemine nendel üritustel ei ole tagantjärele kontrollitav, siis tuleb politseil tagasi maksta ka 19 825 eurot ja 69 senti transpordi- ja majutuskulusid ehk kokku koos koolitusrahaga 115 825 eurot ja 69 senti.

Keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere märkis, et koolitus oli vajalik ja kasulik ning koolitusprogrammi sisu kvaliteetne.

Koolitusraha maksab EL-i fondi tagasi PPA.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: