OTSE kell 13.30: Parts tutvustab Euroopa Kontrollikoja aastaaruannet ({{commentsTotal}})

Euroopa Kontrollikoja liige Juhan Parts annab kell 13.30 algaval avalikul istungil Euroopa Liidu asjade komisjonile, rahanduskomisjonile ja riigieelarve kontrolli erikomisjonile ülevaate Euroopa Kontrollikoja 2017. aasta aruandest.

Euroopa Kontrollikoja 2017. aasta aruande järgi on ühenduse tulud tervikuna seaduslikud ja korrektsed. Teist aastat järjest teeb koda aga märkuse maksete kohta.

Probleeme on kulude hüvitamisel põhinevate maksetega kõrgema veamääraga valdkondades nagu teadusuuringute ja arenguabi projektid, maaelu areng, turumeetmed, keskkond, kliimameetmed ja kalandus ning majanduslik, sotsiaalne ja territoriaalne ühtekuuluvus. Samas on Euroopa Liidu eelarvest tehtavate maksete hinnanguline veamäär järjest vähenenud, 2017. aastal oli see 2,4 protsenti.

Kontrollikoja hinnangul on Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondidele eraldatud vahendite kasutamine liikmesriikide jaoks endiselt keeruline. Ühenduse eelarve on aruande järgi jätkuvalt tugeva surve all, sest endiselt on suur selliste maksete maht, mille suhtes on Euroopa Liit võtnud kohustuse tulevasteks aastateks. 2021. aastal algava Euroopa Liidu uue mitmeaastase finantsraamistiku kavandamisel peaks olema prioriteediks tegemata maksete kuhjumise riski vähendamine.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: