Välisministeerium nõuab MTÜ-lt toetusraha tagasi ({{commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Välisministeerium nõuab MTÜ Eesti Abikeskused tagasi enam kui 46 000 eurot projektitoetust, kuna viimane ei ole tõendanud tehtud kulutuste põhjendatust.

2016. aasta juunis rahuldas välisministeerium MTÜ Eesti Abikeskused projektitaotluse Valgevene esmatasandi tervishoiusüsteemi e-teenuste arendamiseks, selgub ministeeriumi dokumendiregistrist. Toetuse suurus oli 51 428 eurot.

Ministeeriumi ja MTÜ vahel sõlmitud leping kohaselt pidi viimane esitama aruande toetuseks saadud raha kasutamise ning samuti kasutamist tõendava arvepidamise ja selle kohta käiva aruande. 

Projekti lõpparuande esitamise tähtaeg oli algselt 2017. aasta 30. september, kuid toetuse saaja palvel pikendati tähtaega kahe kuu võrra. Aruannet ei laekunud ka selleks tärminiks, kuid toetuse saaja lubas korduvalt, et esitab selle hiljemalt 2018. aasta kevadel.

Möödunud aasta septembris anti aga välisministeeriumile teada, et MTÜ Abikeskused lõpetab vastavalt üldkoosoleku otsusele oma tegevuse maksejõuetuse tõttu. Seejärel andis toetuse saaja ministeeriumile teada, et ei suuda täita lepingust tulenevaid kohustusi.

Välisministeeriumi hinnangul on ministeeriumil seaduslik alus toetuse tagasinõudmiseks. Nimelt seisab määruses, millega ministeerium toetuse määras,  ministeeriumil õigus nõuda toetus tagasi osaliselt või täielikult, kui toetuse saaja ei ole täitnud talle pandud kohustusi.

Kuna taotluse saaja ei ole kuidagi tõendanud tehtud kulutuste põhjendatust, nõuab ministeerium toetuse saajalt tagasi kogu projekti esimese etapi kulude tasumiseks tehtud ettemakse ehk 46 285 eurot ning seda kümne tööpäeva jooksul alates teate kättesaamisest.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: