Endisest Kopli rahvamajast võib saada Salme kultuurikeskuse asenduspind ({{commentsTotal}})

Kopli rahvamaja hoone.
Kopli rahvamaja hoone. Autor/allikas: Aleksandr Gužov/Põhja-Tallinna linnaosavalitsus

Põhja-Tallinna linnaosa otsib uut funktsiooni tühjaks jäänud ehitismälestisele, kunagisele Kopli rahvamajale. Ühe võimaliku variandina tõi linnaosavanem Raimond Kaljulaid maja kasutamise Salme kultuurikeskuse remondi ajal seal tegutsevate kultuuriühenduste asenduspinnana.

Eelmisel aastal lõppes endises rahvamajas alates 1990. aastatest tegutsenud erakõrgkooli I Studium rendileping ning Põhja-Tallinna linnaosavalitsus uuris sotsiaalmeedia vahendusel, mida kohalikud inimesed hoones näha sooviksid.

Kaljulaid ütles ERR-ile, et nii elanike tagasiside kui ka linnaosavalitsuse enda eelistuseks on see, kui maja kasutataks kultuuriga seotult, seal toimuks etendused, kontserdid, töötoad ja muu selline.

"Samuti soovime, et maja oleks vähemalt osaliselt avatud kohalikele elanikele ja Koplit külastavatele turistidele, keda on samuti üha rohkem - kas siis kohviku või söögikoha või ka poodide näol, mida samuti Koplisse oleks juurde vaja," lausus ta.

Kaljulaiu sõnul peetakse praegu aktiivselt läbirääkimisi võimalike koostööpartneritega, kes tegelevad ühel või teisel viisil etenduskunstidega.

"Samuti on meil järgmistel aastatel olukord, kus kultuurikeskus Salme remondi ja seal Linnateatri tegutsemise tõttu on meil vaja Salmes tegutsenud kultuuriühendustele ruume. Püüame saada konkreetset tegevuskava edasiseks paberile, arutada seda lõplikult linnaosa juhtkonna tasemel ja asuda siis juba seda linnas tutvustama ning püüame selle ellu viia," ütles ta.

1936. aastal nurgakivi saanud Kopli rahvamaja hoone on ehitismälestis, mille seisund on kultuurimälestiste riikliku registri kohaselt halb. Kui valmimisjärgselt kasutasid maja kohalikud ühingud ja seltsid, siis Nõukogude ajal läks hoone sõjaväe kasutusse ja sai rahvasuus hüüdnime Madruste klubi.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: