Baaritülis joomakaaslast tulistanud mees vahistati ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Pühapäeva varahommikul Narvas baaris tülis joomakaaslast püstolist tulistanud mees vahistati.

Kell 4.35 sai politsei teate tulistamisest Mõisa tänaval asuvas meelelahutusasutuses. Tulistamises sai haavata 44-aastane mees ning kuriteos kahtlustatavana peeti kinni 49-aastane mees.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Tatjana Press selgitas, et baaris tekkis kahe mehe vahel konflikt, mille käigus üks mees haaras kaasas olnud tulirelva.

"Mehel oli kaasas seaduslik relv, mille ta tekkinud tüli haripunktis välja võttis ja kannatanu poole suunas. Seejärel sooritas ta mitu lasku. Sündmusele reageerisid koheselt politseinikud ja kiirabi," sõnas juhtivuurija.

Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni baaris. Püstol leiti baari kõrvalt õuest.

Kiirabi toimetas laskehaavadega kannatanu haiglasse, kus ta oli arstide järelevalve all. Tänaseks on mees kodusele ravile lubatud.

"Tulirelva omamine on lubatud iseenda ja oma vara kaitseks ning selleks peab inimesel olema relvaluba, mille saamiseks tuleb läbida relvaeksam ning tunda ohutusreegleid. Tulirelva ei tohi kanda alkoholijoobes inimene ning seda ei tohi kasutada konfliktide lahendamiseks," lisas Press.

Kahtlustatav ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud. Tal on kehtiv relvaluba ja seaduslik relv.

"On selge, et selliselt käitunud inimese kätte enam relva usaldada ei tohi. Seetõttu tühistab politsei ka tema relvaloa," lisas juhtivuurija.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Maarja Germanni sõnul taotles ta mehe vahistamist, kuna kahtlustatava puhul püsib oht, et ta võib jätkata uute kuritegude toimepanemist.

Viru maakohus võttis prokuratuuri taotlusel kahtlustatava kuni kaheks kuuks vahi alla.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: