Ilm läheb tuisuseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäev pakub sajust hetkeks puhkust, neljapäeval asendub aga üks halb ilm teise ja isegi kolmandaga.

Kolmapäev oli Eesti aeglaselt kirde suunas eemalduva madalrõhkkonna tagalas, kus hooti sadas lund, mida puhanguline tuul tuisuks keerutas.

Praegu on Eestile lähenemas Skandinaaviast selgema taevaga kuivem kõrgrõhuhari. Kuivemaks on läinud ilm kõrgrõhkkonna toel ka Kesk-Euroopas ning ohtlik olukord mägedes laviinide osas on õige pisut leevenenud. Põhja pool on aga sadu ja tuult koondamas madalrõhkkond, mis õige vihasena homme üle Skandinaavia suuna meie peale võtab.

Eeloleval ööpäeval eemaldub madalrõhkkond Soome kaguosast kirdesse ning selle järel sajab öösel ja hommikupoolikul Eestis kerget lund. Samal ajal saabub merelt kõrgrõhuhari, mis rebib pilveteki katki ja näitab mitmel pool selget taevast.

Kaua see ei kesta. Õhtu toob ilmamuutuse: Skandinaaviast läheneva aktiivse madalrõhkkonna ees hakkab lõuna- ja kagutuul Lääne-Eestis tugevnema ning hilisõhtul (käima) jõuab kohale ka tihedam lumesadu. Neljapäeval liigub äge madalrõhkkond piki Soome lõunarannikut. Selle lähedal on Eesti ilm sajune ja tormine ning raskete liiklusoludega üle terve Eesti.

Eeloleval ööl on Eestis mitmel pool lumehooge. Puhub lääne- ja loodetuul 4-10, saartel ja põhjarannikul iiliti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur langeb -4..-10, saarte rannikul 0..-3 kraadini.

Hommikul sajab kerget lund veel Ida-Eestis. Lääne- ja loodetuul püsib puhanguline. Õhutemperatuur on -10 ja 0 kraadi vahel.

Päev on olulise sajuta, kuid hilisõhtul hakkab saartelt alates lund sadama ja tuiskama. Tuul nõrgeneb keset päeva mõneks tunniks ning pöördub alates saartest lõunasse ja kagusse. Õhtul tugevneb saartel ja läänerannikul 10-14, puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on -8 kraadist sisemaal 0 kraadini saarte rannikul.

Neljapäeval oleme aktiivse madalrõhkkonna lõunaservas, kus öine lumetuisk vahetub hommikuks vesise saju ja teedel jäitega. Öö hakul on külma 1st 9 kraadini, hommikuks on läänes sooja 4 kraadi, idas on veel vähesed miinused, mis asenduvad keskpäevaks plusskraadidega.

Pärastlõunal õhk külmeneb, hootine sadu saabub lumena ning märjad teepinnad muutuvad jäiseks. Tuul on tormine. Järgnevatel päevadel liigub aktiivne pööris Laadoga taha ning sealt edasi Valge mere suunas. Aeg-ajalt kannavad madalrõhulohud üle Eesti lumehooge, enam on sadu Põhja-Eestis. Õhk on mõõdukalt külm: öösiti on külma keskmiselt 5 kuni 6, päevasel ajal 2 kuni 4 kraadi.

Kolmapäeval on meil sajust väike puhkehetk, õhtul ootame aga lääne poolt tuisuilma.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: