Samost ja Sildam: Keskerakonna valimisprogramm on päris üllatav ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi

Keskerakonna riigikogu valimiste programm on võrreldes tavapäraselt tuntud Keskerakonnaga päris suur üllatus ja seda heas mõttes, rääkisid ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam Vikerraadio saates "Samost ja Sildam".

Samost ütles saates, et 2019. aasta riigikogu valimiste programmidest on Keskerakonna oma sisuliselt kõige paremini koostatud.

"Ma ei ütles siin maailmavaateliselt valikute kohta midagi, see võib meeldida või mitte, aga see on programm, mille järgi Keskerakond on kindlasti valmis ja valmistunud tegema järgmist koalitsioonilepet ja järgmist valitsust," lausus Samost.

Teine hästi läbi töötatud programm, kust paistab erakonna soov valitsuses olla, on tema sõnul Isamaal. "Need on nende valimiste kaks kõige pädevamalt, professionaalsemalt koostatud programmi," ütles Samost.

Ta lisas, et Keskerakonna platvormi lugedes tekkis tal küsimus, kas kõik valimiskongressil selle programmi peale kätt tõstnud keskerakondlased ka päriselt lugesid, mis seal kirjas on.

"Vahe meile tavapäraselt tuntud Keskerakonnaga on ikka päris suur - heas mõttes. Positiivne üllatus," märkis ajakirjanik.

Toomas Sildam lisas, et tekkinud stereotüüpidest võib saada lõks, aga Keskerakond on neist stereotüüpidest edasi astunud, kui jätta kõrvale rahastamisasjad, mis tulevad vana varjuna tänapäeva.

"Kuigi Keskerakonnana oleksin ma väga ettevaatlik mõtestama nende programmilist lubadust, kus nad tahavad anda riigikogule võimaluse luua senisest tugevamaid uurimiskomisjone," ütles Sildam. "Mulle tuleb kohe meelde geriljasõda opositsiooni ehk siis Reformierakonna vastu nii rahapesu kui VEB fondi asjadega, kus Keskerakond on olnud mootoriks riigikogu uurimiskomisjonide moodustamisel."

Sildam selgitas, et talle väga meeldib, kui riigikogu suudab valitsuse tööd sisuliselt kontrollida ja hinnata, nagu seisab Keskerakonna valimisprogrammis, olles ühtlasi üks üllatavamaid soove, kuna selle on koostanud praegune peaministripartei.

"See on üllatav, et nad tahavad enda kohale sisulist kontrolli ja hindajat saada. Aga mulle lihtsalt tundub, et nende parlamendikomisjonidega, eriti, mis puudutab rahapesu ja VEB fondi, mis on niivõrd selgeks Reformierakonna kottimiseks mõeldud, et see minu arvates ei ole päris parlamendile väärikas."

Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: