Majanduskomisjon saatis e-arvetele ülemineku muudatuse esmalugemisele ({{commentsTotal}})

Arvekeskuse e-arve
Arvekeskuse e-arve

Riigikogu majanduskomisjon saatis esimesele lugemisele valitsuse algatatud eelnõu, millega muudetakse masintöödeldav arve kohustuslikuks avaliku sektoriga arveldamisel. Muudatuste eesmärgiks on vähendada avaliku sektoriga arveldamisel arvetega seotud töömahtu ja ajakulu.

Riigi raamatupidamine läheks selle muudatusega täielikult üle e-arvetele. Neile, kel puudub võime e-arveid esitada, pakub riik e-keskkonda tasuta e-arvete koostamiseks ja edastamiseks adressaadile.

Riigile on e- arved olnud kohustuslikud pea kaks aastat. Loodud on vastav IT keskkond ja nüüd laiendatakse seda ka erasektorile. Eelnõu algataja kinnitusel see ettevõtjatele mingeid rahalisi kohustusi kaasa ei too. Võit riigi jaoks oleks 5 miljonit eurot aastas.

Avalik sektor saab aastas ligi 2 miljonit arvet, neist viiendik on e-arved. Majanduskomisjon otsustas saata raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu täiskogu istungile esimesele lugemisele 23. jaanuaril.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: