Usbekistani hotellides tohivad nüüd ühes toas ööbida ka vallalised paarid ({{commentsTotal}})

Usbekistani pealinn Taškent.
Usbekistani pealinn Taškent. Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Usbekistani presidendi Shavkat Mirziyoyevi uue määruse kohaselt lubatakse riigi hotellides nüüdsest ühes toas ööbida ka paaridel, kes ei ole ametlikult abielus.

Määruse eesmärgiks on tagada, et ka vallalistel paaridel oleks õigus eraelule, vahendas Raadio Vaba Euroopa.

"Hotelliteenust tuleb pakkuda sõltumata klientide alalisest elukohast, kodakondsusest või ka suhete staatusest, sealhulgas ka perekondlikust seisust," märgitakse dokumendis.

Sama määrusega suurendati ka nende riikide arvu, mille kodanikel on õigus Usbekistani viisavabalt külastada.

Pärast pikka aega valitsenud president Islam Karimovi surma 2016. aastal võimule saanud Mirziyoyev on varem teatanud plaanidest viia ellu reforme, mis avaksid Usbekistani rohkem välismaailmale.

Usbekistani näol on tegu Kesk-Aasia rahvarohkeima riigiga, kus elab umbes 32 miljonit inimest, kellest suurem osa on moslemid. Islamiusu roll ühiskonnas on pärast Nõukogude Liidu lagunemist kasvanud, kuid endise liiduvabariigina on Usbekistan moslemitest elanikkonnaga riikide seas pigem sekulaarsemate riikide hulgas. Ka põhiseaduse kohaselt on riigivõim ja religioon teineteisest eraldatud ning Usbekistani võimud on aeg-ajalt islamiäärmusluse leviku vastu jõulisi samme astunud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: