Soome võimud uurivad viisade väljastamist Ankara saatkonnas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soome piirivalvur ja politseinik, arhiivifoto.
Soome piirivalvur ja politseinik, arhiivifoto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Soome keskkriminaalpolitsei ja piirvalve on alustanud menetlust seoses väidetava viisadega äritsemisega Soome Ankara suursaatkonnas. Kahtlustatavateks on kolm saatkonna palgal olevat kohalikku elanikku ning juurdlus puudutab sadu viisasid.

Kolme töötajat kahtlustatakse ebaseadusliku piiriületuse korraldamises ja ametikuriteos raskendavatel asjaoludel, vahendas Yle.

"Kahtlustuse sisuks on see, et viisataotluste jaoks anti valeandmeid ning viisasid väljastati valedel põhjustel. Juurdlus puudutab sadu viisasid, kuid see arv täpsustub eeluurimise käigus," kommenteeris uurimist juhtiv piirivalve ülemleitnant Antti Leskelä.

Keskkriminaalpolitsei teatel tekkis kuriteokahtlus viisade väljastamise järelevalve käigus ning piirivalvurite tähelepanekute tagajärjel.

"Kahe kahtlustatava puhul kahtlustatakse ametiseisundi kuritarvitamist raskendavatel asjaoludel. Võimalikud järelevalvet puudutavad küsimused selgitatakse vajadusel välja hiljem," märkis keskkriminaalpolitsei ülemkomissar Mika Ihaksinen.

Süüdistuse esitamine peaks aset leidma selle aasta kevadel.

Välisministeeriumi teate kohaselt on võimalikke kuritegusid viisade väljastamisel uuritud juba kuid ning ministeerium on teinud keskkriminaalpolitsei ja piirivalvega tihedat koostööd.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: