Mart Luik osaleb Heimar Lengi asemel "Meedia keskpunkti" saates ({{commentsTotal}})

{{1548241740000 | amCalendar}}
Mart Luik, Urmi Reinde ja Mart Ummelas TTV saate
Mart Luik, Urmi Reinde ja Mart Ummelas TTV saate "Meedia keskpunkti" stuudios. Autor/allikas: Tallinna TV

Erakonna Isamaa ridades riigikokku kandideeriv Mart Luik osaleb keskerakondlase Heimar Lengi asemel Tallinna TV saates "Meedia keskpunkt".

Kolmapäeva õhtul kell 21.30 algavas Tallinna Televisiooni saates "Meedia keskpunkt" osaleb samuti riigikokku kandideeriva Heimar Lengi asemel Tallinna linnavolikogu aseesimees ja Tallinna TV nõukoja esimees Mart Luik, teatas telekanal.

Mart Luik kinnitas ERR-ile, et on tõepoolest saates külaline, vaatamata sellele, et ta samuti riigikogu valimistel kandideerib.

Luik selgitas, et Tallinna TV-s on 1. jaanuarist piirang, et saadete juhtidena ei tohi üles astuda riigikogu valimistel kandideerijad. Ta rõhutas, et tema on "Meedia keskpunktis" saate külalise rollis, asendades küll Heimar Lenki, kes on üks saatejuhtidest. "See piirnag ei laiene saatekülalistele," sõnas Luik.

Telekanal osutas pressiteate vahendusel, et 290. korda eetrisse minev "Meedia keskpunkt" on ajalooline selles mõttes, et kunagi varem pole saates külalisena Isamaa (või endise IRL-i) esindaja üles astunud.

Michal: kui Luik sammub Lengi kingades, oleks kohane Keskerakonda astuda

Reformierakondlane Kristen Michal soovitas Luige osalemist saates kommenteerides mehel Keskerakonda astuda.

"Isamaalase Mart Luige osalus ennast meedia keskpunktiks pidavas saates on tegelikult ju suurepärane valijakompass. Kõik kes arvavad, et maksumaksja raha ei peaks endale kinga sisse toppima, et pikem paista, ilmselt Mart Luike peale meedia nullpunkti jõudmist ei vali. Sest kui poliitiku sõnad Keskerakonna korruptsiooni hukka mõista on tegudes hoopis sammud Heimar Lengi kingades, oleks kohasem ka samas seltskonnas kandideerida," ütles Michal.

MIchal meenutas, et oli KOV-valimiste ajal ainuke linnapeakandidaat, kes keeldus Tallinna TV saadetes osalemast. "Arvan, et Eesti inimesed hindavad sirget selga rohkem kui libedat keelt mingist ülekandest palatist kuus. Sama soovitan ka teistele Tallinna opositsioonierakondadele - käituge oma sõnade järgi või seadke sõnad tegudega kokku. Tallinna TV on viimane asi, mida Eestis tegelikult vaja on," võttis Michal kokku.

Luik: Reformierakond on jäänud oma Tallinna TV vastasusega üksi

Mart Luik reageeris omakorda Kristen Michali kriitikale ja ütles, et Reformierakond on oma kriitikas Tallinna televisioonile üksi jäänud ning telekanali programm on järjest sisukam.

"Kristen Michali soovitus mulle liituda Keskerakonnaga on ilmselt talle omane ebaõnnestunud nali. On selge, et esindan avalikes ülesastumistes Isamaa seisukohti," sõnas Luik.

"Tallinna TV on programm on muutunud järjest populaarsemaks ja sisukamaks ning toimetus on teinud palju tööd poliitilise tasakaalustatuse saavutamiseks. Viimane on avalikust rahast ülalpeetava telekanali puhul hädavajalik nõudmine. Tänaseks on Reformierakond jäänud oma Tallinna TV vastase suhtumisega Eesti poliitikas sisuliselt üksi."

"Jätkuvalt on üleval küsimus, kas seda kanalit peab ilmtingimata üleval pidama maksumaksja raha eest. Samas teised erakonnad peale Reformierakonna ei pea mõistlikuks Tallinna TV sulgemist ja kümnetelt tuhandetelt inimestelt nende lemmikkanali ära võtmist," ütles Luik veel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: