Viru maakohus konfiskeeris mullu 35 sõidukit ({{commentsTotal}})

Viru maakohus
Viru maakohus Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viru maakohus konfiskeeris prokuratuuri ja politsei taotlusel eelmisel aastal Ida- ja Lääne-Viru maakonnas liiklusrikkujatelt kokku 34 sõiduautot ja ühe mopeedi.

Sõidukeid konfiskeeriti joobes sõidukijuhtidelt ja juhtimisõiguseta sõitnud juhtidelt nii väärteo- kui ka kriminaalmenetluste raames. Sõidukid müüakse maha oksjonil.

Viru maakohtu Narva kohtumaja kohtunik Merit Bobrõšev selgitas, et seadus ja kohtupraktika võimaldavad sõiduki konfiskeerimist juhul, kui on alust arvata, et sõidukijuht jätkab liiklusnõuete rikkumist, ja tavaliselt on konfiskeerimisotsustuse tegemiseks konkreetset isikut juba koduvalt, tihtipeale ka erinevate liiklusnõuete rikkumiste eest karistatud.

Korrakaitsjaid on kokku puutunud juhtumitega, kui samadelt inimeselt on konfiskeeritud eelmisel aastal kaks sõidukit. Näiteks konfiskeeriti ühelt 24-aastaselt Lääne-Virumaa noormehelt ühe kohtuotsusega kaks sõiduautot kahe erineva rikkumise eest. Mõlemal korral juhtis noormees sõidukit, omamata selleks õigust.

"Kahest autost jäi ilma Sillamäe elanikust 28-aastane naine. Ühes juhtumis sõitis naisele kuuluva autoga tema tuttav, kes oli alkoholijoobes ja kel polnud kehtivat juhtimisõigust. Teises juhtumis kõrvaldasid politseinikud roolist naise enda, kes oli samuti kriminaalses joobes," rääkis Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: