Eesti haiglates levitatakse lapseootel naistele küsitava väärtusega teaberaamatut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raamatu esikaas.
Raamatu esikaas. Autor/allikas: Beebi teaberaamat 2017

Eestis on lapseootel naistele jagatud umbes 40 000 eksemplari raamatuid, milles õpetatakse muu hulgas beebit homöopaatiliste vahenditega ravima.

"Oksendamine võib peegeldada vastumeelsust lapse saamisele, kusjuures vahel ei pruugi see olla naise enese vastumeelsus, vaid kellegi lähedase – mehe, ema või ämma oma," seisab Eesti Päevalehe teatel näiteks selles raamatus.

Lääne-Tallinna keskhaigla perekeskuse juhataja Meelike Reimer väljendas kahetsust, et nende majas levitati infomaterjali, mis ei ole kooskõlas haigla põhimõtetega.

Reimer lisas, et edaspidiste probleemide vältimiseks otsustasid nad panna töötajate lepingusse punkti, mis keelab töö käigus jagada materjale, mida naistekliinik ei ole heaks kiitnud.

Joogaõpetaja Aale-Triinu Sonn ütles, et raamat ei ole tema tegevusega otseselt seotud ja ta on jaganud seda heas usus, pahaaimamatult.

Raamatu väljaandja, ettevõte Elite Service Group juhatuse liikme Katrin Koka sõnutsi on raamatu aastane tiraaž 10 000 ümber.

Kokk lisas, et artiklitest koosneva teaberaamatu "Beebi" sisu on igal aastal erinev. Homöopaatilisi nõuandeid sisaldav peatükk on olnud raamatus alates 2015. aastast.

Väljavõte raamatust:

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: