Tartu vangla tutvustas huvilistele vanglaametnike tööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti vanglateenistus saab tänavu 100-aastaseks. Tartus pandi sel puhul püsti ühepäevavangla, et inimestele vanglateenistuse igapäevaelu tutvustada.

Vanglatöö näitamiseks püsti pandud ühepäevavangla meelitas kohale ootamatult palju huvilisi. Kuigi aeg-ajalt korraldatakse näiteks Tartu vanglasse ka ekskursioone, siis nii suures mahus ei ole vanglateenistus oma siseelu varem näidanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me näitame, kuidas meie neljajalgsed kolleegid tööd teevad, ehk koerad. Näitame, kuidas kambris tööd teeme, näitame nippe enesekaitseks, inimestel on ka vaja ehk muus elus seda ja meil on kohale toodud kamber, mis on nagu elusuuruses," selgitas Tartu vangla direktor Raini Jõks.

Samuti näitasid vanglaametnikud ette, kuidas käib näiteks kambrist keelatud esemete otsimine. "Kõige tavapärasemad kohad, näiteks žiletiterad, igasugused äärevahed, igasugused väikesed elemendid... Mõtlete küll, et 10 ruutu, vähe asju, aga päris raske on otsida," nentis Tartu vangla vanemvalvur Helari Kaljuste.

Nii nagu politseiski on ka vanglas koerad töötajate asendamatud kaaslased.

"Vanglateenistuses siiski põhiliselt on narkootiliste ainete otsimine. Ega muud otstarvet seal ei ole neil. Tegelikult ega väga palju meil ei liigu midagi, aga sellegipoolest. Nii palju kui on, nii palju on olemas ja saame kätte. Kui tuleb, siis tuleb vihjete peale ja üldiselt meil on ka rutiinne kontroll alati peal," rääkis Viru vangla koerajuht Alo Haav.

Mida aga soovida 100. aastasele vanglateenistusele?

"Eks meie kõige suurem mure on ikka see, et need inimesed, kes vangis on, pärast seda enam uuesti kuritegusid ei sooritaks. Selle nimel näeme palju vaeva," sõnas Tartu vangla direktor Jõks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: