Otse kell 11: riigikogu arutab koos ekspertidega omavalitsuste arendamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu maaelukomisjoni avalikul istungil toimub esmaspäeval arutelu kohalike omavalitsuste arendamisest. Arutelu aluseks on teadlaste vaade kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengule. Kell 11 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaali ERR.ee vahendusel.

Istungil ütleb tervitussõnad riigikogu esimees Eiki Nestor. Ettekande teeb Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi valitsemiskorralduse lektor Sulev Lääne, kes koos teiste töögrupi liikmetega teeb ülevaate uuringust "Peamised väljakutsed ja poliitikasoovitused kohaliku omavalitsuse ja regionaaltasandi arengus".

Uuring kinnitab veelkord, et on vaja tegutseda aktiivsemalt maamajanduse ja maapiirkonna elukeskkonna mitmekesistamisel, et põllumajanduse kõrval pakkuda ka alternatiivseid tööhõive võimalusi, mis tuginevad kohalikule ressursile ja potentsiaalile, edastas riigikogu pressiteenistus.

"Kohaliku omavalitsuse poliitika kujundamise protsessis peavad osalema tingimata riigi ning kohaliku omavalitsuse ja nende liitude ning teadlaste esindajad, samuti partnerina kodanikuühiskonna ja ettevõtjate organisatsioonid. Tähtis on ettevõtjate roll," selgitas Lääne. Ta lisas, et kohalike omavalitsuste arendamine peab käima käsikäes info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, virtuaalmaailma ja e-teenuste arengute ning innovatsiooniga.

Istungile on kutsutud veel riigikogu aseesimehed Enn Eesmaa ja Kalle Laanet, riigihalduse minister Janek Mäggi, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ning linnade ja valdade liidu, maakondlike omavalitsusliitude ja omavalitsuste esindajad ning uuringu läbi viinud teadlased.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: