Otse kell 13: ehitusettevõtjad ja riigi esindajad arutavad riigikontrolli aruannet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis arutatakse täna ehitusettevõtjate ning riigi esindajate osavõtul hiljuti avaldatud riigikontrolli kontrolliaruannet "Ehitushangete lepingute täitmine ja järelevalve". Kell 13 algavat komisjoni istungit saab jälgida otseülekandes.

Arutelule on kutsutud rahandusministeeriumi, Eesti Ehitusettevõtete Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Tallinna lennujaama ja riigikontrolli esindajad.

Ülekannet saab jälgida riigikogu koduleheküljelt.

Riigikontroll analüüsis aastatel 2015–2018 valminud kümne hoone põhjal, milline on olukord ehitushangete lepingute täitmisel, ja leidis, et riigihangete üle järelevalve tegemisel oleks oluline panna rõhk sellele, kas hanke tulemusel saavutati avaliku raha eest just see parim võimalik tulemus ja kas seadus praegusel kujul täidab oma eesmärki ning on reaalses elus abiks.

Praegune põhiliselt hankemenetluse korraldamise formaaljuriidilistele nüanssidele keskenduva järelevalve traditsioon ei pruugi oluliselt toetada seaduse peamist eesmärki.

Kümne objekti ehitamise kogemus näitab, et keskmiselt sai ehitise kasutusele võtta kaheksa kuud hiljem, kui oli ette nähtud esimese ehitamiseks sõlmitud hankelepinguga. Ehituse maksumus kallines algse hankelepinguga võrreldes keskmiselt 20 protsenti. Samas olid kõik auditeeritud valminud ehitistega rahul ja ka riigikontroll ei tuvastanud, et mõni ekspertiis oleks viidanud nende nõrgale ehituskvaliteedile või ohtlikkusele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: