Kohus mõistis Hedvig Hansoni maja süüdanud mehe kaheksaks aastaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joobes mees süütas 2018. aasta juulis Hedvig Hansoni maja
Joobes mees süütas 2018. aasta juulis Hedvig Hansoni maja Autor/allikas: Hedvig Hanson

Tartu maakohus tunnistas 55-aastase Aivar Visnapi süüdi mõrvakatses ja kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle liitkaristusena kaheksa-aastase vangistuse.

Prokuratuuri esitatud süüdistuse järgi valas Aivar Visnap 2018. aasta juulis tahtliku tapmise eesmärgil öisel ajal bensiiniga üle Hedvig Hansonile kuuluva Viljandimaal asuva elamu trepi ja osa seinu, olles teadlik, et naine viibib majas koos kahe alaealise lapsega.

Samuti viibis majas kannatanu tuttav mees. Seejärel süütas süüdistatav maja ja põhjustas reaalse ohu kannatanute elule, tervisele ja varale.

Pärast maja süütamist summutas kannatanu tuttav leeke, kuid süüdistatav püüdis teda takistada. Tapmine jäi lõpule viimata, kuna kannatanu tuttaval õnnestus osaliselt tuld kustutada ja kohale saabus päästeamet.

Samuti süüdistas prokuratuur Visnapit korduvas vägivalla kasutamises oma elukaaslase suhtes.

Kohus leidis, et uuritud tõendid kinnitavad Visnapi süüd. Karistuse mõistmisel arvestas kohus, et mõrvakatses on Visnapi süü keskmisest suurem, kuna hetkel, kui ta maja süütas, viibisid seal lisaks täiskasvanutele veel ka kaks last ning süüteo pani ta toime kavatsetult.

Kohus kergendas karistust, kuna tegu jäi katsestaadiumisse. Mõrvakatse süüdistus ei leidnud tõendamist majas viibinud kannatanu tuttava mehe suhtes.

Kehalise väärkohtlemise episoodides põhjustas süüdistatav oma käitumisega elukaaslasele nii füüsilist valu kui ka tervisekahjustused, mistõttu kohus leidis, et Visnapi süü ei ole väike, vaid see on vähemalt keskmine.

Kannatanud süüdistatava vastu kahjunõudeid ei esitanud. Menetluskuludena peab süüdistatav riigi tuludesse tasuma kokku 1867 eurot.

Visnap on varem kriminaalkorras karistamata. Kriminaalasja arutati kannatanute huvides kinnisel istungil.

Kohtuotsus ei ole jõustunud ning kohtumenetluse pooled saavad selle vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul.

Kui otsus vaidlustatakse, teeb kohus motiveeritud tervikotsuse teatavaks 19. veebruaril.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: