Mõrvarid ja vägistaja saavad riigilt valuraha ({{commentsTotal}})

Vangla.
Vangla. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas teisipäeval, et seitsmele Eesti vangile on liiga tehtud ning nende kinnipidamiskamber oli omal ajal liiga väike - seetõttu peab riik vangidele, kelle seas on ka kaks mõrtsukat ja vägistaja, maksma kokku ligi 50 000 eurot valuraha.

Postimees kirjutas, et Euroopa Inimõiguste Kohtu hinnangul on vangi kohta vähem kui kolme ruutmeetri suurune ruum inimõiguste rikkumine. Kõigi vangide kaebused jäävad aga 2014. aastale eelnevasse aega, mil veel nii Tallinna, Harku kui ka Murru vanglas oli ruume, kus igal vangil oli isiklikku ruumi veidi alla kolme ruutmeetri.

Raha tuleb maksta kahe inimese tapmise eest eluaegset vanglakaristust kandvale Vladimir Nikitinile, ebaseadusliku relvaäri eest vangi mõistetud Martin Villemsile, varguste eest korduvalt kinni istunud Igor Karpile, korduvalt trellide taga valvureid peksnud Peeter Jeretile, valerahaäri eest pikka vangistust kandnud Aleksei Savvale, korduvalt karistatud vägistajale Guntars Kaziksile ning röövmõrvar Vitali Tarasovskile.

Lisaks üle 50 000-eurosele valurahale peab riik katma ka vangide enam kui 10 000 eurot õigusabikulu.

Toimetaja: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: