Vene võimud pidasid kinni mõrvas kahtlustatud senaatori ({{commentsTotal}})

{{1548837480000 | amCalendar}}
Venemaa föderatsiooninõukogu liige Rauf Arashukov.
Venemaa föderatsiooninõukogu liige Rauf Arashukov. Autor/allikas: Venemaa föderatsiooninõukogu veebileht

Venemaa föderatsiooninõukogu liige, Karatšai-Tšerkessiat esindav senaator Rauf Arašukov peeti kolmapäeva hommikul politsei poolt kinni Vene parlamendi ülemkoja istungitesaalis. Meest kahtlustatakse mõrvas.

Juhtumist, kus Vene senaator peeti kinni sisuliselt istungi ajal, teatasid varem Intrefax ja TASS oma allikatele viidates. Hiljem kinnitas seda ametlikult ka uurimiskomitee, vahendasid Meduza ja Lenta.

Kolmapäeva hommikul algas föderatsiooninõukogus kinnine istung, mille käigus võtsid kolleegid Arašukovilt saadikupuutumatuse. Kohe pärast hääletust pidasidki võimusesindajad senaatori kinni.

32-aastase Arašukovi kinnipidamine on seotud ühe 2010. aastal aset leidnud mõrvaga. Samuti kahtlustatakse senaatorit ka teistes kuritegudes, sealhulgas kuritegeliku grupeeringu loomises.

Varem ilmus meedias artikleid, mis rääkisid kolmest juhtfiguurist, kes on seotud 2010. aastal Karatšai-Tšerkessia vabariigis aset leidnud palgamõrvadega. Süüdistavad väitsid muuhulgas seda, et Arašukov on seotud ühe kohaliku noore poliitaktivisti mõrvaga ning ka Karatšai-Tšerkessia endise juhi nõuniku surmaga. Arašukovit on kriitikud varem süüdistanud korruptsioonis.

32-aastane Arašukov on olnud föderatsiooninõukogu liige 2016. aastast. Enne seda töötas ta riiklikus maagaasikontsernis Gazprom, täpsemalt ettevõtte Stavropoli ja Karatšai-Tšerkessia harukontorites.

Võimupartei Ühtne Venemaa peatas eelpool mainituga seoses Arašukovi ja tema isa liikmesuse.

Arašukovi advokaat pidi kolmapäeval tagasi lükkama väiteid, justkui oleks poliitik ülekuulamise ajal vene keele ära unustanud ja tõlki nõudnud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: