Rootsi tööhõiveamet koondab kolmandiku töötajatest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Stockholm.
Stockholm. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kolmandik Rootsi tööhõivemeti töötajatest saavad peagi ise tööotsijateks, kuivõrd kolmapäeval teatas amet koondamisprogrammist, mis on osa selle erastamisest.

Koondamisega on silmitsi umbes 4500 ameti 13 500 töötajast ja koondamisteate saavad nad siis, kui jõuvad lõpuni läbirääkimised ametiühinguga, teatas Rootsi tööhõiveamet.

Agentuuri teatel vähendati selle 2019. aasta halduskulude eelarvet 800 miljoni krooni ehk 77 miljoni euro võrra, samas kui tööotsimise programmide eelarvet vähendati 4,5 miljardi krooni ehk 430 miljoni euro võrra.

Erastamine on osa jaanuaris võimule tulnud vähemusvalitsuse koalitsioonileppest. Teiste reformide seas ka riigi rangete tööjõuseaduste muutmine.

Tööhõiveameti reformi järel hakkavad tööotsijaid tööandjatega sobitama erafirmad, samas kui tööhõiveameti enda eesmärgiks jääb nende hindamine ja sektori digitaliseerimise järelevalve.

Kolmapäevane teade valmistas muret kohalikele omavalitsustele, millest igas neljas ei ole juba praegu tööhõiveameti kontorit.

Malmö sotsiaaldemokraadist linnapea Katrin Stjernfeldt Jammeh ütles, et omavalitsused peaksid võtma üle osa kohustusi nagu töötajate koolitamine ja muude vahendite pakkumine töötutele.

Rootsi töötusmäär on praegu umbes 6 protsendi juures, mis on madalaim alates 2008. aasta finantskriisist. Rootsi tööhõive on üks Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) riikide kõrgemaid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: