Läti ja Leedu majandus näitasid häid kasvunumbreid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läti euromündid.
Läti euromündid. Autor/allikas: AP/Scanpix

Läti majandus kasvas lõppenud aasta viimases kvartalis viis protsenti. Leedu puhul on aga teada, et lõppenud aasta jooksul kasvas majandus 3,6 protsenti.

Läti riikliku statistikaameti kiirhinnangul kerkis riigi sisemajanduse koguprodukt (SKP) aasta viimases kvartalis kalendripäevadega ja hooajaliselt tasandamata andmetel viis protsenti.

Majanduskasvu panustas enim 24-protsendiline kasv ehitussektoris, kaheprotsendine kasv tööstuses ja neljaprotsendine kasv teenuste sektoris.

Võrreldes kolmanda kvartaliga oli majanduskasvuks 1,1 protsenti, seda kalendripäevadega ja hooajaliselt tasandatud andmetel.

Leedu majandus kasvas mullu 3,6 protsenti

Leedu tööpäevadega ja hooajaliselt kohandatud sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas mullu 3,6 protsenti 45,2 miljardi euroni, teatas statistikaamet kolmapäeval.

Neljandas kvartalis võrreldes kolmandaga kasvas Leedu majandus 1,6 protsenti 12 miljardi euroni.

Leedu eksport kasvas mullu 7,3 protsenti, import 8,5 protsenti

Leedu eksport kerkis mullu 7,3 protsenti 28,3 miljardi euroni, samal ajal kui import kerkis 8,5 protsenti 30,9 miljardi euroni, teatas statistikaamet kolmapäeval.

Leedu maksebilansi jooksevkonto puudujääk oli mullu 2,6 miljardit eurot.

Suurem osa Leedu ekspordist läks mullu Venemaale, Poola, Lätti ja Saksamaale. Imporditi enim samadest riikidest.

Eksport Euroopa Liidu liikmesriikidesse kasvas 8,4 protsenti 16,7 miljardi euroni ja moodustas koguekspordist 58,9 protsendi. Import EL-ist kasvas 5,2 protsenti 21 miljardi euroni, mis moodustas koguimpordist 67,9 protsenti.

Leedu peamised ekspordi- ja impordiartiklid on mineraalitooted, masinad, elektriseadmed ja keemiatööstuse tooted. Ekspordist suure osa moodustavad naftakaubad.

Leedu kuine inflatsioon oli jaanuaris nulli lähedal

Leedu kuine inflatsioon oli jaanuaris nulli lähedal, teatas statistikaamet kolmapäeval.

Detsembris oli inflatsioon -0,5 protsenti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: