Töökoha vahetus tagab enamasti kõrgema palga

Autor/allikas: Designed by snowing / Freepik

Värskest palgauuringust selgub, et lojaalsete töötajate palgad on väiksemad kui äsja töökohta vahetanutel, samuti kasvab põhipalga juurde makstavate lisatasude olulisus.

Palgainfo Agentuuri ja CV Keskuse palgauuringu üks järelmeid on, et hea erialase ettevalmistuse ja kogemusega töötajad, kes on viimase aasta jooksul töökohta vahetanud, teenivad keskmiselt 18 protsenti rohkem, kui üle kümne aasta ühe tööandja juures töötanud inimesed. Eriti puudutab see IT-valdkonda.

Alla aasta oma praeguse tööandja juures töötanud inimesed teenisid keskmiselt 1717 eurot brutotasu, üle kümneaastase staažiga töötajad aga 1453 eurot.

Juhtide puhul oli alla aastase staažiga töötajate brutotöötasu lausa 26 protsenti ja tippspetsialistide puhul 24 protsenti suurem kui üle kümneaastase staažiga töötajatel.

Iduettevõtja Ragnar Sassi sõnul tasandab palgavahet võimalus saada firmas osalus.

"Kui inimene töökohta vahetab, küsib ta tavaliselt julgelt 20-30 protsenti palka juurde, et seda üldse teha. Need töötajad, kes on lojaalsed, saavad IT-sektoris aastas 5-10 protsenti palgatõusu," rääkis ta ERR-ile.

"Aga seal on üks huvitav asi, mida tihti ei arvestata. Kui keegi liitub mõne IT-firmaga, mis on start-up varajases faasis, ta saab palju rohkem optsioone kui need, kes liituvad hiljem. Ja selle optsiooni väärtus peaks selle palgavahe tihti ära katma. Aga mõningal juhul see realiseerumine ei toimu, sest suur hulk idufirmasid läheb pankrotti," lisas Sassi.

Ettevõttes osaluse saamine on teatud mõttes nagu lisatasu, mille osatähtsus on uuringust järgi kasvanud. Samuti nende töötajate hulk, kellele lisatasusid maksti, ütles Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

"Eelmisel aastal ütles kolmandik organisatsioone, et nad on muutnud lisatasude süsteeme. Just sinna suunas, et töötajatel oleks võimalik saada ettevõtte edust osa ja tervikuna töötasu kasvaks. Lisatasu süsteemid on hästi ettevõtte spetsiifilised," märkis Seeder.

Esiletoomist väärib ka see, et mitterahaliste boonuste roll on suurem, kuid töötajaid võtavad neid järjest rohkem iseenesest mõistetavana.

Ragnar Sassi hinnangul boonuste pärast töökohta ei vahetada, aga kui neid pole, võib jääda uus töökoht valimata.

Möödunud sügisel osalesid palgauuringus 50 organisatsiooni esindajad ning ligi 11 000 töötajat ja tööotsijat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: