Söögikõlbmatu Poola liha jõudis ka kolmandasse Eesti ettevõttesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Poola lihakarn
Poola lihakarn Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

Toiduks kõlbmatu Poola veiseliha jõudis Eestis ka hulgimüüja VKL Expert OÜ lattu, ent inimeste toidulauale mitte. Varem oli sama liha jõudnud Nõo Lihatööstusesse ja KARIA OÜ-sse.

Poola pädev asutus andis Eesti veterinaar- ja toiduametile teada, et Poola külmhoone müüs Eesti hulgimüüjale VKL Experrt OÜ üle 90 kilo tagasikutsumisele kuuluvat veiseliha.

Poola külmhoone teavitas tagasikutsumisest oma kliente ning VKL Expert OÜ pidas kõnealuse veiselihapartii kinni. VTA ametnik teostas ka kohapealse kontrolli ning tuvastas, et kogu partii on ettevõtte laos alles. Seega tarbija toidulauale liha ei jõudnud.

Poola veterinaarameti juht Pawel Niemczuk ütles eelmisel neljapäeval toimunud pressikonverentsil, et Poola on teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse eksportinud 2700 kilogrammi kahtlast päritolu veiseliha, vahendas Reuters.

Varem oli Poola telesaade avalikkuse ette toonud loo, kuidas ühe tapamaja kaudu on jõudnud turule haigete veiste liha ning kuidas tegu ei ole tõenäoliselt üksikjuhtumi, vaid pigem ühe osaga laiemast probleemist rohkelt veiseliha eksportivas EL-i liikmesriigis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: