Sotsiaalkindlustusamet avab Türi esinduse, pakkudes tööd 30 inimesele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sotsiaalkindlustusamet
Sotsiaalkindlustusamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaalkindlustusameti ja Türi vallajuhtide sõlmitud kokkuleppe tulemusel avatakse hiljemalt septembris Türil sotsiaalkindlustusameti esindus, kus saab tööd 30 inimest.

Sotsiaalkindlustusameti Türi esinduse töötajat hakkavad paiknema majas, milles seitse aastat tagasi suleti Tartu Ülikooli Türi kolledž, mis oli samuti regionaalpoliitiline projekt.

Nüüd on ajad muutunud ja sotsiaalkindlustusamet palkab personalivoolavuse tõttu Türile inimesi asukohaga mitteseotud töökohtadele.

Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Egon Veermäe sõnul lähtub amet põhimõttest, et tööd on võimalik teha üle Eesti igal pool.

"Viimase paari aastaga oleme Tallinnast välja viinud üle 50 töökoha. Seega usun, et meil on see kontseptsioon hästi tööle läinud," rääkis ta.

Sotsiaalkindlustusameti ja Türi valla juhtide allkirjastatud koostööleppega võttis vald kohustuse korrastada ametile vajalikud ruumid ja katta kolmandik remondikuludest.

"Meie enda huvi on väga-väga suur, et riigisektori töökohti Tallinnast välja toodaks. See on kasuks kõigile meie inimestele, kes tahaksid sedalaadi tööd teha ja omavalitsus on huvitatud sellest kindlasti eelkõige oma maksubaasi pärast. Ja seetõttu me siis ka kaasa aitame sellele," ütles Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann.

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann usub, et Türil või Järvamaal eluaseme leidmisega probleeme ei teki, küll aga püüab vald aidata sotsiaalkindlustusametil kohapealt uusi töötajaid leida.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i teleuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: