Prantsusmaa: EL keelas Alstomi ja Siemensi raudteeäride ühendamise

Foto: EPA / Scanpix

Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire teatas kolmapäeval, et Euroopa Komisjon on otsustanud Prantsuse firma Alstom ja Saksa ettevõtte Siemens raudteeäride ühendamise plaani tagasi lükata.

Le Maire ütles telekanalile France 2, et peab "majanduslikuks veaks" otsust, millega Euroopa Komisjon blokeerib Euroopa raudteehiiu tekke, mis suudaks konkureerida välisturgudele laieneva Hiina riikliku raudteefirmaga CRRC.

"See hakkab teenima Hiina majandus- ja tööstushuve," lausus Prantsuse rahandusminister.

Euroopa Komisjon keelas ühinemise ilmselt vajaduse tõttu kaitsta konkurentsi Euroopa Liidu raudteesektoris.

Euroopa Komisjon ei ole Prantsuse ministri teadaannet kommenteerinud ja varem oli teada, et Komisjon langetab asjas otsuse 18. veebruaril.

Alstom on enim tuntud Prantsuse kiirrongide TGV ja Siemens Saksa kiirrongide ICE poolest.

Alstom-Siemensi raudteeäride ühinemine looks ühisfirma, mille aastane käive ulatuks 15,6 miljardi euroni, kuid see jääb endiselt alla CRRC 26 miljardi euro suurusele aastakäibele.

Siemens ja Alstom on varem Komisjoni lepitamiseks nõustunud müüma osa oma ärisid ja litsentsima osa oma tehnoloogiatest.

Siemens on aga teatanud, et ei ole nõus Komisjoni heakskiidu nimel andma üle oma uue põlvkonna kiirrongide tehnoloogiat.

AP - Baltic News Service

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: