Läti rahvusringhäälingu vene- ja ingliskeelseid uudisteportaale ähvardab sulgemine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia teletorn.
Riia teletorn.

Rahastamisraskustes Läti rahvusringhääling kaalub oma vene- ja ingliskeelsete uudisteportaalide sulgemist. Veebiuudiste juhi sõnul on avalik-õiguslik LSM-i uudisteportaal Lätis ainus, mis riigis toimuva kohta maailmale ingliskeelseid uudiseid vahendab. Selle kadudes jääb järele vaid propagandakanal Russia Today.

Läti Seimis on käimas arutelu nii LSM-i vene- ja ingliskeelsete portaalide kui ka sealse Raadio 4 rahastamise üle.

Viimastel aastatel on Läti Raadio 4-le ja Läti Raadiole eraldatud vähemustele suunatud programmi edastamiseks 191 000 eurot, Läti rahvusringhäälingu võõrkeelsed uudisteportaalid on pidanud hakkama saama 121 000 euroga, vahendas ERR-i ingliskeelne uudisteportaal LSM-i ingliskeelse uudisteportaali teadet kolmapäeval.

Alates sellest aastast aga programmide ja portaalide rahastusmudel muutus.

LSM.lv juht Voldemars Olinš ütles, et praegu rahastatakse vähemustele suunatud kanaleid Läti avalik-õigusliku telekanali LTV eelarvest.

"Siiani oli meil ametkondadest saadud mitteametlik info, mis julgustas arvama, et rahastus jätkub, mistõttu ei tekitanud me paanikat varem, kui alles nüüd," kommenteeris Olinš.

"Õhus on kaks võimalust: kas sulgeda inglis- ja venekeelsed kanalid või otsida rahastust LTV praegusest eelarvest. Kuivõrd aga LTV maadleb eelarveraskustega, on oht, et realiseerub esimene võimalus," põhjendas Olinš muret.

Kanalite sulgemisega saadaks Seim aga avalikkusele sõnumi, et vene- ja ingliskeelsed uudisteportaalid polegi olulised.

"Järgmine kanal, mis Läti kohta mahukat ingliskeelset sisu toodab, on Russia Today," viitas Olinš, et moondamata uudiseid Lätist inglise keeles muudest kanalitest peale LSM-i ei saagi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: